Am facut neprotejat in a 29-a zii de menstruatie...e a 31 si inca nu i-a venit.De ce?

19-04-2012
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
am facut alaltaieri dragoste cu prietena mea...era in a 29-a zii de menstruatie. avea si simptome ca i-ar venii (dureri de sani, pe sub burta...) acum e a 31-a zii si nu i-a venit dar nu are nici simptomele ca i-ar venii. mentionez ca a fost prima data in perioada ciclului menstrual cand am facut fara bazandu-ne pe metoda calendarului si ca atunci cand era in a 14-a zii de menstruatie a facut un test de ovulatie care a iesit pozitiv! de asemeni mentionez ca are si menstruatie regulata 29-maxim 30 de zile! care ar fii cauzele? de ce sa intarzie menstruatia? sa fie din cauza ca nu am facut dragoste decat 1 data in ultima luna? orice raspuns e bine venit
6 comentarii
0
19-04-2012, ora 13:33
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
1.invata sa scrii corect gramatical
2.n-am inteles nimic din mesajul tau.
de exemplu, cum adica e in a 29-a zi de menstruatie?de 29 de zile ii curge sange?asa se intelege din exprimarea ta defectuoasa
3.menstruatia n-are nici o legatura cu numarul partidelor de sex avute intr-o luna
4.de ce a facut un test de ovulatie?vrea sa ramana insarcinata si doreste sa stie care-i perioada optima?(pt asta se fac testele de ovulatie)
5.scrie mesajul din nou, inteligibil pt toata lumea daca vrei sa te ajute cineva
0
19-04-2012, ora 13:49
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
@bestyutza79

1.ma grabeam.
2.era in a 29-a zii de cand i-a venit menstruatia, deci mai avea 1-2 zile pana sa ii inceapa un nou ciclu menstrual!
3.am inteles, e ok
4.a facut un test de ovulatie in a 14-a zii ca sa stim daca are ovulatie in ziua aceea ( se zice ca ovulatia e in a 14-a, 15-a zii), ca de regula il facea la sfarsit in a 26-27-a zii de cand i-a venit si iesea mereu negativ, NU DORIM O SARCINA!!! (noi le folosim ca metoda de contraceptie ) !
5. am scris mai explicit acum!
6.mersi si mai astept mesaj de la tine
0
19-04-2012, ora 14:00
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
o sa-ti raspund printr-un mesaj privat, pt ca ceata inca planeaza si n-as vrea sa postam 100 de mesaje aici
0
20-04-2012, ora 14:00
Adrianaaadriana
Nu este medic/terapeut
Adrianaaadriana
Stai linistit ca nu are cum sa ramana insarcinata mai ales ca a facut si testul de ovulatie si a iesit pozitiv, deci ovulatia a avut loc. Cat despre menstruatie sa asptete ca o sa apara, probabil de la o mica raceala ii intarzie. In cazul in care ii intarzie mai mult de 7 zile sa faca si un test de sarcina.
0
20-04-2012, ora 18:59
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
@ adrianaaaaaa-i-a venit ieri dupa amiaza!!! e ok! multumesc de sfat!
0
21-05-2012, ora 12:42
dama_de_caro
Nu este medic/terapeut
dama_de_caro
a 29 zi a menstruatiei sau a ciclului? :O
eu tind sa cred spre varianta 2
ii poate intarzia fie ca e insarcinata, dar nu de la acest contact, fie ca e stresata, sau are o dereglare hormonala
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Abstinenta periodica
  • Metoda calendarului
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Testele de ovulație
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •