am fost diagnosticata cu rinosinuzita cr, amigdale hipertrofice, deviatie de sept, hipertrofie corne | Forumul Medical ROmedic

am fost diagnosticata cu rinosinuzita cr, amigdale hipertrofice, deviatie de sept, hipertrofie corne

21-10-2012
alpiscampionu2009
Nu este medic/terapeut
alpiscampionu2009
De aprox.3 ani am fost diagnosticata cu rinosinuzita cr, amigdale hipertrofice, deviatie de sept, hipertrofie cornete nazale.Atunci m-am si operat de amigdale si dupa un an de deviatie de sept+cornete.De atunci nu am mai avut probleme decat dureri de cap daca stau in curent sau cu aerul conditionat la serviciu.Durerea apare frontal si maxilar dr. si secretii galbene care se scurg in gat.De cateva luni insa, a aparut o durere in spatele ochiului dr.dar apare tot cand stau in curent, cu iradiere pana in crestetul capului.Durerea este, de multe ori, insuportabila, cu senzatie de voma, fotofobie si cedeaza greu la antiinflamator si algocalmin.Medicul ORL mi-a rec.Quarelin, Sinupret, Olinth si un consult oftalmologic.Dupa Quarelin durerea din jurul ochiuliui cedeaza dar ramane durerea in spatele ochiului.Pe rg.SAF apar secretii in sinusul frontal si maxilar dr.Ce credeti ca ar trebui sa fac?
3 comentarii
0
21-10-2012, ora 18:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Consultcstomatologic si rsdiografie la radacina dintilor decsus dexsub sinus
0
21-10-2012, ora 18:24
alpiscampionu2009
Nu este medic/terapeut
alpiscampionu2009
Multumesc pt.raspuns.Am fost la stomatolog si nu am absolut nici o problema.
0
21-10-2012, ora 18:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Trebuie de facut o punctie sinusala sa ee elimine secretiile purulente...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: