Am luat din greseala un antidepresiv... si apoi un anticonceptional

22-01-2012
gya_94
Nu este medic/terapeut
gya_94
Buna! Am luat anticonceptionale eram in pauza de 7 zile, iar in a 3a zi de menstruatie (a 4a de pauza) am avut un contact sexual. A doua zi dupa contact am luat din greseala o pastila de doxepin (antidepresiv). Am facut pauza o zi si am inceput alta folie de anticonceptionale, am inceput sa ma simt rau, am in permanenta stari de voma. Sa fie o sarcina ? Ce sa fac sa intrerup folia de anticonceptionale?
4 comentarii
0
22-01-2012, ora 06:09
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
O sarcină este foarte puţin probabilă. În niciun caz nu întrerupeţi folia. În ceea ce priveşte răul şi voma, cauza lor trebuie căutată în altă parte, începând cu digestia. Dacă vedeţi că simptomele persistă mai mult de 2-3 zile, cât timp durează o indigestie, înseamnă că e timpul să faceţi o vizită medicului dv.
0
26-01-2012, ora 06:44
gya_94
Nu este medic/terapeut
gya_94
Au inceput sa ma doara si sani. E a doua folie, am mai luat ac dar acum un an tot asa vreo 2 folii.Sa fie de la ac?
0
26-01-2012, ora 07:01
gya_94
Nu este medic/terapeut
gya_94
Mai am o saptamana si termin folia. O sa'mi vina ciclu?. Multumesc mult
0
26-01-2012, ora 12:09
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
După ce terminaţi folia, de obicei la câteva zile apare şi sângerarea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: