am luat un test si a iesit negativ, iar ciclul continua sa intarzie

22-03-2009
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
tocmai ce am facut un test si e totul in regula. negativ. e normal, doar m-am protejat 100%. dar vrea sa stiu si eu ce alte cauze de intarziere a ciclului sunt, as vrea sa mi vina si nu stiu ce sa fac. ma duc la endocrinolog?
6 comentarii
0
22-03-2009, ora 14:30
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Daca te-ai protejat, atunci de ce ai mai facut testul de sarcina?Ca nu are nicio logica!Cat timp ti-a intarziat menstruatia?
0
22-03-2009, ora 14:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Te-ai protejat doar cu prezervativ; dar daca testul de sarcina este negativ trebuie sa te vada un ginecolog, poate este vreo problema la ovare.
0
22-03-2009, ora 18:48
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
pe 8 martie trebuia sa mi vina. si de aia am facut test. pentru ca vreau sa ma duc la endocrinolog, dar trebuia sa fiu sigura ca nu sunt gravida. m-am protejat doar cu prezervativ, dar nu s-a rupt nu nimic. nu mi-a mai intarziat niciodata in ultimii 2 ani. era la fix. doar acu 3 ani aveam ciclu o luna da, una nu. si atunci am fost la endocrin, dar mi a zis ca nu e nimic. si dupa ce am slabit cateva kg a fost perfect ciclul. poate am pus iar pe mine kg si de asta. o fi vreo legatura?
0
22-03-2009, ora 19:43
alf66
Nu este medic/terapeut
alf66
Da, problema cu kg... asa e.
incearca cca. 2 - 3 luni Branca ursului si Tinct. de Marar, pana in prima zi de ciclu!
0
22-03-2009, ora 22:54
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Atunci probabil ca ai revenit la greutatea mai veche si ti s-a dereglat menstruatia!Incearca asa cum ti-a spus indika si daca nu ai niciun rezultat, mergi la endocrinolog!
Numai bine
0
28-03-2009, ora 14:43
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
mi-a venit ciclul :D. cred că o să iau nişte extract de mlădiţe de zmeur. m-a ajutat cândva la reglare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testele de sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •