Am mici spasme în bărbie oare o fi o boala grava ? Sunt foarte panicat

15-09-2021
Nicu221
Nu este medic/terapeut
Nicu221
Am 24 de ani și am început să am mici spasme în zona bărbiei, țin să menționez că în trecut am suferit de depresie și atacuri de panica severe ! Am un stil de viata sedentar, consum multe cafele, și fumez un pachet de țigări la zi ! Dacă m-ati putea ajuta cu un sfat aș rămâne profund recunoscător ! Vă mulțumesc ! Sunt foarte panicat și trist să nu fie ceva grav
4 comentarii
0
15-09-2021, ora 20:27
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Ai lipsa de anumite minerale din corp, calciu, magneziu etc, poti sa faci o ionograma sa vezi cum stai, am inteles, esti sedentar dar cite kg, inaltime ai ?.
0
15-09-2021, ora 21:06
Nicu221
Nu este medic/terapeut
Nicu221
Am 1.75 înălțime și 88 kg, țin sa menționez ca fac multe ture de noapte, iar noaptea fumez mult și beau multe cafele și energizante, alimentație mai mult de la fast-food pe fugă, iar spasmele sunt mici la bărbie, și am mai avut câte un cârcel la picior odată la 5-6 luni, dar mă îngrijorez să nu fie vreo scleroză multipla sau alte boli grave, tumori că am prostul obicei să citesc mult pe internet despre boli !
0
15-09-2021, ora 22:29
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Nu mai citi pe net despre boli, deja esti supra ponderal la inaltimea ta, maninci tot ce e mai rau si-ti dezechilibrezi starea de sanatate prin consumul de cafea in exces si energizante, sedentarism, somn putin, ai toate ingredientele pt depresie si atacuri de panica, asa ca tu decizi.
0
15-09-2021, ora 23:07
Nicu221
Nu este medic/terapeut
Nicu221
Putem vorbi puțin pe privat ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.