Anxietate sau o boala neurologica va rog ajutor

05-03-2019
Elenayumesia
Nu este medic/terapeut
Elenayumesia
Buna! Am si eu o problema de trei luni de zile! Am niste socuri electrice in cap si corp uneori si spasme musculare foarte mari in tot corpul in cap sunt ft mari vin cu durere! Am luat xanax 15 zile apoi rivotril o luna jumatate dar nici o amelliorare ba din contra e si mai rau!!! Merg si la psihoterapeut! La rmn mi au gasit doar doua leziuni demielizante! Acum ametesc, am facut si otita si mai nou mi a amortit capul! Si am furnicaturi in piciorul stang si amorteste si spasmele
ma termina sunt ft mari! Va multumesc mult daca a mai avut cineva ssa simptome...
1 comentarii
0
05-03-2019, ora 22:26
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara

Incercati sa abordati situatia din mai multe perspective, eliminandu-le pe rand. Ceea ce descrieti poate avea multe cauze: neurologice (defecte sau disfunctionalitati la nivelul neuronilor), psihologice (somatizari, traume, socuri), fiziologice (disfunctionalitati la nivelul musculaturii), organice (lipsa unor vitamine), efecte secundare ale unor tratamente medicamentoase etc.

Incercati sa largiti aria de "cautare" incet, cu rabdare, prin eliminare. Cereti o a doua opinie medicala, daca este cazul.
Incercati o electromiografie.
Incercati o dozare hormonala amanuntita
Incercati o dozare a tuturor vitaminelor si mineralelor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul