Buna fetelor stiti cumva ce remedii naturale ajuta la o nastere rapida

20-05-2014
lucy14
Nu este medic/terapeut
lucy14
Sunt in sapt 38-39 si astept un baietel, desi doi medici de la o clinica privata mi-au spus ca sarcina e mai mare cu o saptamana, la spital unde vreau sa nasc nu spun nimic..., astept de multi ani sa mai fac un copil, adica de 7 ani, acum 12 ani am nascut o fetita normal la 38 saptamani, acum se pare sa acet bebe imi pune nervii la incercare. Ajutati-ma daca stiti ceva remedii ce ma pot ajuta... stau acasa de 2 luni, nu am mai putut lucra, fac gimnastica cu o minge gonflabila, mai fac si sex, dar nu am nici un somptom, as vrea sa vine odata bebe...!!!
1 comentarii
0
10-06-2014, ora 01:57
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Buna lucy14,

La oameni sarcina dureaza 40 de saptamani, dar orice nastere dupa 37 de saptamani este considerata la termen. Nu incerca sa grabesti procesul, se va intampla, profita de ultimele zile linistite :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Probleme si complicatii ale nasterii
  • Nasterea postmatura
  • Mecanismul de nastere in prezentatia craniana
  • Epiziotomia
  • Amintirile despre durerile nașterii sunt influențate de intensitatea lor (nu de durata) și de epidurală
  • Gravidele cu sindromul ovarelor polichistice au risc de complicații cardiovasculare în timpul nașterii
  • O doză unică de azitromicină scădea riscul de sepsis și de deces în timpul nașterii
  •