Buna seara nu stiu ce am !!! care ati trecut prin asa ceva datimi un sfat va rog

14-08-2016
Vizeru
Nu este medic/terapeut
Vizeru
Deci sa incep cu inceputul in ianuarie anul acesta am avuut o viroza apoi dupa vreo sapt am ramas cu o senzatie de nod in gat de aici pleaca calvarul care mi-a schimbat viata urmeaza vizite la orl etc si o sa va enumar mai jos ce si cum:
ORL- radiografie SAF cu rezultat mucoasa ingrosata plus alte diagnostce faringita rinofaringita dev de sept.
Pnemologie: radiografie ok spirometrie ok ascultat la plamani ok
Dermatologie: 2 veruci vulgare cum le spun domnii doctori negii pe deget si o dermatita seboreica
Endocrinologie: Ecografie tiroidiana ok plus markerii tiroidieni ok
Gastroentorologie :endoscopie digestiva ok doar o acciditate gastrica si SCI mia dat
Imi iesise si un ganglion laterocervical care l-am investigat mai ales ca ma si speriat doctorii de la mine asa ca am fost la maxilo facial si aici mi sa spus ca e ganglion de la o infectie mai zdravana controlat ecografic avand 0.75 /0.55 mm facut si un rmn zona cervicala nativ cu subst de contrast rezultat fara evidentieri importante de semnal si fara adenopatii locoregionale.Apoi mam interesat atat pe forumuri cat si extra si am aflat de limfom am ajuns la buc la fundeni si coltea la fundeni mia facut o serie de analize care au iesit ok
apoi la coltea speriat de acest limfom am plecat hotarat pentru biopsie iar doamna doctor printr-un control mai amanuntit mi-a spus ca este foarte mic nu are ce sa scoata preventiv sa il monitorizez in timp si aici alta serie de analize si astea ok.Acum nu sunt in tara si pentru a pleca cu inima impacata inainte de plecat mi-am refacut ecografie de control sa vad daca a mai crescut sau nu ganglionu la care surpriza nu se mai vedea nimic desi eu la mana tot simt putin mai umflat decat in partea cealalta!

Problema actuala este urmatoarea de ceva timp am jena in piept sub clavicule la acele incheieturi cu umerii ce se duce in spate omoplati coaste zona lombara sub coaste inghinal si cateodata si zona feselor zgomote intestnale bolboroseli si parca simt durere dupa masa dar nu insuportabila ma doare burta constant si la atingere si ma deranjeaza aceste dureri lombare inghinale si in jurul buricului parca simt ca se zvarcoleste ceva plus si o eruptie de bubite mici rosii pe abdomen iar cateodata la durerea inghinala simt si un usor discomfort in testiculul stang am fost deranjat rau acum 2 sapt diaree si cateva pete sange pe hartie la care mam speriat si am luat leg cu doamna doctor Anisoara si am rezolvat problema cu tratament si regim nu stiu daca are relevanta dar e am facut sport ridicam greutati si am simtit intro zi ca ceva parca a parait in stg spate zona lombara si seara aceea parc simteam ceva furnicatura sau durere surda pe tot piciorul stang plus am traversat o perioada super stresanta din cauza acestor simptome care nu ma lasa sa imi traiesc viata cred ca am si o anexietate puternica in prezent iau controlococ si niste vitamin ca am si slabit vizibil nu mai mananc mezeluri citrice grasimi in abudenta dulciuri etc mie imi este frica sa nu am ceva foarte grav si eu sa stau sa treaca timpul pe langa mine mai ales ca am fost la doctor Am varsta de 28 de ani
PS: am fost si la urgente in aceea perioada si ma ascultat si la inima plus ekg si toate ok in prezent sunt ingrijorat aceste dureri in abdomen spate lombare colon etc ar putea fi ceva grav ? multumesc de atentie!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: