Buna ziua, am și eu nevoie de câteva sfaturi cu prietena...

29-03-2021
condru
Nu este medic/terapeut
condru
Buna ziua...din păcate am ajuns sa mă pierd în gânduri și să nu mai disting lucrurile bune de cele rele, sa nu realizez când am dreptate sau nu am dreptate...
Sunt într-o relație de 4 luni cu o fata, nu suntem de extraordinar de mult timp împreună, dar am ajuns să țin ea și să îmi fie drag de ea sa o ador, problema este că de la o vreme mă dă la o parte și nu înțeleg de ce...îmi spune că mă adora și mă dorește și vrea să petrecem timpul împreună dar în același timp când urmează să ne vedem sau să întreținem relații sexuale găsește o scuza pentru care nu ne putem întâlni sau întreține...stăm în același oraș la 5 minute distanta de celălalt și stăm împreună doar 3 zile pe săptămână și nici alea singuri, tot timpul suntem cu prieteni ei, in rest cele 4 zile sta singura, și nu ne putem vedea pentru că este "timpul ei liber" după cum spune ea și nu o interesează daca vreau să ieșim la o plimbare sau nu...de la o vreme nu mai vorbim nici la telefon cum vorbeam odată, nici prin mesaje și nici nu ne întâlnim, acum ea este plecată 2 săptămâni la părinții ei și a spus că îi este dor de mine și de-abia așteaptă să ne vedem și să ne auzim, iar când o sun îmi spune că nu are pofta sa vorbim la telefon...i-am spus ca as dori sa o pot suna și eu când simt nevoia sa vorbesc cu ea, iar ea mi-a răspuns că o pot suna când vreau că oricum răspunde doar daca vrea...în ultimile 2 luni nu am mai întreținut nici o relație sexuală pentru că tot timpul zicea că o doare capul, nu are pofta, este obosita, putem lăsa pe mâine că nu mă simt în largul meu, etc.
Și am vorbit astăzi cu ea că aș dori să închei aceasta relație bazată doar pe scandal și pe faptul că eu mă rog de ea sa ne vedem, iar ea a spus că nu vrea sa ne despărțim, pentru că mă adora și nu vrea să mă piardă, dar în același timp ea mă dă la o parte și nu își asumă nimic din ce greșește...tot timpul da vina pe mine, că din cauza mea ea se îndepărtează deși ea este cea care ne-a făcut program când sa ne vedem, când sa vorbim la telefon, când sa stăm împreună...multe cupluri merg de exemplu la sala împreună, in schimb eu nu pot merge cu ea la sala, pentru că o deranjează, mia spus că pot merge la sala dar nu cu ea, ea vrea sa meargă singura...
Am ajuns in pragul in care nu mai pot sa continui așa cu ea dar nici nu știu dacă este o problema la mine sau la ea, nu as vrea sa dau cu piciorul unei persoane daca eu sunt cel vinovat.
Mari putea ajuta cu un sfat
3 comentarii
0
21-04-2021, ora 12:52
AnabelaLuiza
Nu este medic/terapeut
AnabelaLuiza
Problema e la ea, clar nu are sentimente fata de tine. Nu îți mai bate capul cu ea, inițiativa ar trebui sa vina din ambele părți, nu doar de la tine.
0
07-05-2021, ora 09:02
Ionut289
Nu este medic/terapeut
Ionut289
Acolo este punct
Accea relatie nu se va mai indrepta, daca nu ve i pune tu punct va pune ea
Nu mai incerca sa indrepti, viata merge inainte ve i da peste cineva care va fi ca tine, am patit acelasi lucru si eu, dupa o sa ti para bine , succes
0
10-08-2021, ora 13:42
Iuliana771
Nu este medic/terapeut
Iuliana771
Tipa nu are sentimente pentru tine. Mergi mai departe. Este greu, știu.. Dar trebuie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul