Care specialitate este? Ma supara orice adiere de vant, curent

23-07-2021
Cooomooo
Nu este medic/terapeut
Cooomooo
Buna dimineata.
Din experientele voastre, din ce ati auzit pe la altii (fiindca vad ca pe aici nu mai raspund medici), care credeti ca ar fi specialitatea medicala in cazul urmator?
Ma supara orice adiere de vant, curent (pentru care unii vor sari sa spuna ca nu exista), nu mai spun de vantul puternic, care imi bate in fata, chiar aerul conditionat. Evident, si frigul. Imediat fac febra, frisoane, dureri de cap. Saptamana asta am avut un fel de intepaturi in jurul nasului, ca si cum ar fi fost infectie. Ajunsa la urgente, chiar mi-au facut un CT. Nu era infectie.
Daca am fata ferita de vant, nu patesc nimic. Pot fi oricat de bine imbracata, cu caciula, dar daca imi bate vantul in fata, gata, apar problemele. Ma simt foarte bine la caldura, cu fata expusa la soare, sau cand (la nevoie) pun comprese calde.
Am fost la ORL, la stomatologie, nu mi-au gasit nimic. Am inghitit tot felul de prostii pentru imunitate. Degeaba.
La ce medic, ce specialitate ar trebui sa merg, pentru a depista ce am si a ma trata?
Multumesc.
3 comentarii
1
23-07-2021, ora 09:04
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Problemele musculo-osteo-articulare sunt atât de sensibile la factorii de mediu. De aceea ar fi bine să consultați un medic balneolog.

dr Petre Mureșan
0
23-07-2021, ora 18:44
Coomoobis
Nu este medic/terapeut
Coomoobis
Multumesc pentru raspunsul dumneavoastra. Numai la balneolog nu m-as fi gandit. Si se pare ca nici medicul meu de familie.
Scuze, mi-am notat contul gresit si nu m-am mai putut loga cu cel initial.
0
24-07-2021, ora 20:57
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multă plăcere.

dr Petre Mureșan
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.