ce analize trebuie facute inainte de a folosi anticonceptiponale si ce cost au acestea?

25-07-2011
moonrocsy
Nu este medic/terapeut
moonrocsy
am folosit yasmin...dar am constatat ca mi s a marit pofta de mancare si ca m am ingrasat...stiu ca sunt ceva analize ale hormonilor ce se pot face.imi poate spune cineva ce analize trebuie facute si ce cost au?
5 comentarii
0
25-07-2011, ora 22:36
alynutzaa
Nu este medic/terapeut
alynutzaa
folosesc si eu tot yasmin insa nu mi s-a marit pofta de mancare, din contra reusesc sa tin si o dieta ca vreau sa mai slabesc. acestea au un continut scazut de hormoni. eu am fost la medic si mi-a facut un set de analize care m-au costat 120 de lei.
0
25-07-2011, ora 22:41
moonrocsy
Nu este medic/terapeut
moonrocsy
nivelul hormonilor difera de la organism la organism...implicit cel al hormonilor necesari..poate si de aceea a avut un efect diferit la mine..
0
25-07-2011, ora 22:45
alynutzaa
Nu este medic/terapeut
alynutzaa
le-ai luat de capul tau, fara sa ti le prescrie medicul sau un farmacit?
0
25-07-2011, ora 22:48
moonrocsy
Nu este medic/terapeut
moonrocsy
am fost la planning...si de aceea m am gandit sa fac analizele.era doar o asistenta acolo si a vazut ca am tendinta de ingrasare si pur si simplu asa a hotarat ea ca mi e bun yasminul
0
25-07-2011, ora 22:50
alynutzaa
Nu este medic/terapeut
alynutzaa
sfatul meu ar fi sa nu mai iei yasmin daca spui ca te ingrasi pentru ca slabesti f f greu cand te ingrasi de la anticonceptionale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Hormonii fericirii
  • Hormonii de creștere din produsele de origine animală
  • Principiul care stă la baza reglării secreției de hormoni
  • Hormonii din laptele matern influențează pozitiv flora intestinală a sugarului
  • Există o asociere între migrene și fluctuațiile estrogenului?
  •