Ce fac oamenii care nu se pot vindeca sau ameliora de o boala psihica ?! | Forumul Medical ROmedic

Ce fac oamenii care nu se pot vindeca sau ameliora de o boala psihica ?!

152 comentarii 1 2 ..... 5 6
0
31-12-2015, ora 18:20
Psiholog Gabriel Pîrvan
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Gabriel Pîrvan
Noul an să vă aducă speranţă, sănătate şi fericire!
La mulţi ani!

Gabriel PÈ‹rvan psihoterapeut
0
29-06-2019, ora 11:08
ionut obeada
Nu este medic/terapeut
ionut obeada
Si eu am anhedonie si lipsa vointei; dar am fost si mai rau de atat; am avut probleme mari cu atentia, pe care le-am rezolvat cu Sertralina, era un iad. Acum insa ma gandesc sa ma sinucid daca nu gasesc tratament la anhedonie; am devenit "sfant" de meserie, doar cu vorba pot sa gresesc dar ma controlez ca cine stie ce o sa mai patesc pe lumea cealalta (daca o fi ceva acolo si nu s-o face intuneric). Costy2008 stie ce spune nu stiu daca stie cineva un tratatament pt anhedonie, pana acum am incercat cipralex si velafaxina. Am de 3 ani anhedonie si lipsa de vointa. Iar de 6 ani sufar de schizofrenie paranoida care a raspuns bi e la pariperidona (xeplion 150).
Adaugă un comentariu / răspuns
152 comentarii 1 2 ..... 5 6

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul