cum il fac pe prietenul meu sa aiba dorinte sexuale

37 comentarii 1 2
0
10-04-2013, ora 12:15
alinageorgiana
Nu este medic/terapeut
alinageorgiana
aceeasi probl o am si eu florina.urmeaza sa plecam in concediu peste o luna.daca nici atunci situatia nu se rezolva..clar renunt..nu sunt nici nimfomana nici obsedata..numi place sa fiu conditionata si eu cred ca aceeasi probl o avem toate..ca daca ar incerca si ei sa mai faca cand vrem noi nam mai fi asa cicalitoare si poate chiar nam mai baga de seama sub asta..pfff
0
16-04-2013, ora 17:03
anabolyda
Nu este medic/terapeut
anabolyda
Bună, fetelor! Vă înţeleg problema. Cred că fi cazul să-l duci la psiholog. Iar până atunci să încerci să cauţi... o nouă relaţie. Paralelă, dacă se poate! Bună, frumoasă, şi devreme-acasă!! Mult succes!
0
16-04-2013, ora 17:41
anabolyda
Nu este medic/terapeut
anabolyda
Însă dacă doreşti să-l să-l păstrezi lângă tine, ar fi cazul să-i dovedeşti că încă ai rămas...FEMEIE! Ca de exemplu, ai putea să-l privaţi de mâncare caldă, de grijă, de afecţiune şi de atenţie! Ai însă grijă să nu îl provoci prea tare! Iar după asta,... o cină romantică în oraş la un restaurant surpriză cred că ar fi soluţia optimă! Mult succes, şi să auzim numai de bine!!
0
16-04-2013, ora 18:16
anabolyda
Nu este medic/terapeut
anabolyda
Încercaţi vă rog să nu vorbiţi o săptămână cu el/despre el! Încercaţi să-i ignoraţi prezenţa în timpul acestei săptămâni! Încercaţi vă rog să nu discutaţi nimic în prezenta lui despre sărbătorile care vin, despre viaţă, despre fericire, despre lucrurile care vă preocupă! Între timp, nu uitaţi de propriul luck, de prietenele pe care le aveţi, de a merge să mâncăti în oraş, de a merge săptămânal la coafor şi la manichiură! Încercaţi un nou luck, mai romantic şi mai seducător! Încercaţi să-i oferiţi o cină romantică şi o noapte în pat abia după ce reuşiţi să-l, , daţi gata"! Încercaţi să rămâneţi însărcinată cu un prieten de-al lui, ca să-i oferiţi şansa la gelozie! Poate-aşa îl veţi, , trezi la realitate". Mult succes!
0
16-04-2013, ora 20:35
anabolyda
Nu este medic/terapeut
anabolyda
Încercaţi să aveţi o prietenie frumoasă şi... fără sex! Viaţa poate fi frumoasă şi fericită şi astfel. Puteţi păstra o prietenie sinceră, curată, sănătoasă, bazată pe iubire şi respect profund, pe multă dragoste şi iubire sinceră, fără să se ajungă la sex. Veţi avea numai de câştigat, fiindcă o aşa prietenie este medicamentul de care aveţi dumneavoastră nevoie. Mult succes la ea!
0
23-03-2015, ora 17:10
denisa laura
Nu este medic/terapeut
denisa laura
heyy fetelor am citit conversatile vostre...am si eu o problema asemanatoare...am o relatie la distanta de aproape 3 ani si ma vad cu perietenul meu o data de doua ori pe sapatamana...miam inceput viata sexuala la 8 luni de relatie la inceput a fost bine...dar cam dupa 7 8 luni prietenul meu a vrut doar foarte rar sa facem sex...am incercat sa vorbesc cu el sa vad care este motivul dar el imi spune ca de vrut vrea dar refuza pentru ca vrea sa ma protejeze (sa nu raman insarcinata)...dar problema este ca iau si anticonceptionale de un an si chiar daca ii zic ca poate sa ma protejeze si in alte moduri el nu vrea sa ma asculte(mai am cateva luni pana o sa fiu majora)..voi ce ma sfatuiti...
0
24-03-2015, ora 09:09
shadowshadow
Nu este medic/terapeut
shadowshadow
Iti recomand sa faci tot ceea ce simti ca te face fericita, nu va lupta nimeni pentru fericirea si multumirea ta.
Adaugă un comentariu / răspuns
37 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Frecventa sexului - importanta pentru viata intima?
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • Interesul sexual la bărbați - un avantaj important pentru starea de sănătate, inclusiv riscul de moarte
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  •