Curiozitate - mi se goleste mintea de ganduri, nu pot explica in cuvinte acest fenomen

18-02-2019
asistent
Nu este medic/terapeut
asistent
Sunt fericitul posesor al unui corp fizic care nu a suferit pana la varsta de 41 ani nicio boala, cu toate acestea ma framanta curiozitatea de-a afla ceva informatii.

Dupa cate stiu de la parinti la varsta de 2 ani am suferit o comotie cerebrala si am intrat in coma, dupa care medicul a spus ca, dezvoltarea normala a copilului depinde de mediul in care va trai.
Foarte rar, adica odata la cativa ani am urmat. simptome: cand stau linistit in pat/relaxat privind tavanul fix mi se goleste mintea de ganduri, chiar nu pot explica in cuvinte acest fenomen, adica ies in aut. In tot acest timp aud televizorul ca fiind un sunet indepartat si inteleg ce se spune acolo, deci sunt constient.
Vederea, pot sa spun ca este si ea afectata in sensul ca vad obiectele indepartate, dar nu clare(incetate)(in care recunosc forma)(culorile par a se amesteca pana devine un alb negru ) ca exemplu televizorul este la 2-3 metrii dar eu il vad ca si cand ar fi la 7 metrii.

Acest episod dureaza in jur de 20 minute cu aproximatie si se manifesta de cand ma stiu.

Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.