daca mananc ceva cu grasime, am un gust foarte rau, ma balonez si mi se umfla membrele | Forumul Medical ROmedic

daca mananc ceva cu grasime, am un gust foarte rau, ma balonez si mi se umfla membrele

01-08-2011
castelana
Nu este medic/terapeut
castelana
Daca mananc ceva cu grasime animala sau vegetala si nu iau colebil, in special noaptea ma trezesc ca imi vine in gat grasime cu un gust foarte rau. De asemenea ma balonez ziua dupa ce mananc, mi se umfla mainile si picioarele.Dureri nu am.Ce nu functioneza corect? Ce afectiune poate fi?
3 comentarii
0
01-08-2011, ora 18:16
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Fa-ti ecografie abdomen (superior, eventual si inferior). E posibil sa fie de la colecist, dar e bine sa se vizualizeze si ficat, pancreas, etc.
Sanatate!
0
01-08-2011, ora 18:17
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Plus analize de sange, inclusiv colesterol si ce iti mai recomanda medicul de familie.
0
26-08-2011, ora 22:43
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Nu are cum sa fie grasime in gat, iar faptul ca are gust rau, mai mult ca sigur este vorba de o infectie la sinusuri.
Fa-ti un exudat nazal cu antibiograma si un exudat faringian cu antibiograma ca sa stii la ce antibiotic este sensibila bacteria. Inainte de recoltare nu te speli in nas si in gura si nu bei apa. Mergi dimineata la laborator.
Tot din cauza sta te si balonezi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.