de aprox o luna, de fiecare data cand ma trezesc dimineata am diaree

15-07-2008
decarul2008
Nu este medic/terapeut
decarul2008
de aprox o luna, de fiecare data cand ma trezesc dimineata am diaree, si ma simt extrem de slabit. In timpul zilei imi revin din punct de vedere fizic, e ok, mananc, am pofta de mancare, dorm bine, dar dimineata am diaree si...starea mea fizica si morala nu este una tocmai buna. Ma simt f slabit si problema e ca oricum sunt eu slabutz, 1, 80 si aprox 60 de kg. Am crezut ca se schimba situatia, am luat si ceva medicamente contra diareei, si-au facut efect pt perioada in care le-am luat, dar nimic. Are legatura cu faptul ca tip de 2-3 spt am luat eurovita si daily formula?(vitamine)? va multumesc anticipat si astept un raspuns
2 comentarii
0
15-07-2008, ora 00:00
Jeno
Nu este medic/terapeut
Jeno
Incercati produsul "ERIDIAROM". Se zice ca ar fi bun. Pentru mai multe detalii dati cautare in Google pe denumirea produsului. In speranta ca o sa va ajute, va doresc multa sanatate.
0
12-09-2008, ora 00:00
ade_taf
Nu este medic/terapeut
ade_taf
buna seara! as dori un raspuns sau un sfat de la oricine care a mai fost in situatia ce urmeaza! tatal meu are 2, uneori 3, scaune diareice pe zi, cateodata doar 1 sau chiar deloc si asta se intampla cam de aproape 3 saptamani. mentionez ca a fost la medic, dar in urma ecografului si a unei consultatii nu i s-a pus un diagnostic clar:totul pare ok la prima vedere. din pacate medicul a intrat in concediu si pana la intoarcerea lui nu se poate interna pentru alte investigatii. problema cea mare este urmatoarea: ce medicamente sa ia pentru a i se reface tranzitul intestinal??? mentionez ca dupa fiecare scaun diareic ia imodium si medicul i-a mai prescris 2 medicamente a caror denumire nu o stiu acum!! se pare ca imodium-ul nu-si "face datoria"...atata timp cat tatal meu nu are curaj nici sa iasa din casa de teama de a nu-i face (din nou) de cap aceste scaune moi!
deci, va rog sfatuiti-ne cu ce se poate trata pana in momentul in care va merge la spital!?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea cronică
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  • Tratament diaree adulți - medicamente și remedii
  • Diaree în fiecare zi - cauze și tratament
  • Diareea în timpul sarcinii
  • Tipuri de scaun - cum recunoști diareea și constipația (scala formei scaunului Bristol, BSFS)
  •