de aproximativ 3 ani sanii mei au crescut foarte mult. Intre timp s-au lasat

08-03-2014
biancasimona
Nu este medic/terapeut
biancasimona
Buna ziua. Am 16 ani si de aproximativ 3 ani sanii mei au crescut foarte mult. Intre timp s-au lasat, dupa parerea mea, destul de mult. Ma doare spatele de multe ori pentru ca sanii ma trag in fata. Exista vreo sansa sa obtin suport pentru a putea face o operatie de micire sau de remodelare a sanilor? Am mare nevoie de asa ceva. Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
09-03-2014, ora 05:16
xulescu2
Nu este medic/terapeut
xulescu2
Ai consultat un medic?
S-ar putea s anu ai sanii asa de mari la 16 ani.
De fapt la 16 ani cu siguranta nu ii ai mari!
La ce varsta ai avut prima menstruatie? la ce varsta a inceput cresterea sanilor?
Cate kg ai si ce inaltime?
Spatele te poate durea si de la alte probleme sau de la postura incorecta la scris sau la calculator.
Sanii nu sunt ca in fotografiile de pe internet unde sunt modificati cu fotoshop sau sunt operati.
Cred ca ai o problema cu aspectul tau fizic... Sanii mari sunt frumosi! Asa ca bucura-te ca esti frumoasa!

Rau era daca nu aveai sani deloc!

Daca tot te framanta asta si crezi serios ca e o problema intreaba pe mama ta daca i se pare ca ai sanii mari.
Mergi la medicul de familie sau la ginecolog sa estimeze daca cu adevarat sanii tai sunt mari.

La 16 ani nu exista problema de sani prea mari.
Si daca ai fi adult si ai avea sanii mari ei nu trebuie taiati ci facut sport ca s aintaresti musculatura spatelui sa iti poata sustine trupul.

Atentie la ce fel de sutien porti! Porti cumva din acela cu burete? Pe langa burete are si pushup (adaugitura aia de burete in plus pe interior)? Daca da, normal ca pari a avea sanii imensi...
Astfel de sutiene sunt pt fete cu sanii minusculi fata de corpul lor...dau efectul de sani mai mari.
Asa ca daca te numeri printre norocoasele cu sani normali cumpara-ti sutien fara burete!

Asteptam detalii
0
09-03-2014, ora 12:38
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
ba da, la 16 ani exista problema de sani prea mari... putea sa se dezvolte mai devreme. este diferit pt fiecare fata in parte. dar de obicei astfel de operatii nu se fac pana cand nu implinesti 18 ani.
citeste articolul asta, bianca, poate te ajuta: http://www.operatii-estetice.com/presa_detalii.php?press_id=6
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Estetica adolescenti
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  •