De aproximativ un an ma confrunt cu o problema destul de neplacuta: semne si cosuri pe fese

13-03-2013
Denisa5
Nu este medic/terapeut
Denisa5
Buna seara! De aproximativ un an ma confrunt cu o problema destul de neplacuta:semne si cosuri pe fese.As vrea sa imi recomandati o crema sau un remediu natural pentru a scapa de ele.Va rog mult! Multumesc!
5 comentarii
0
13-03-2013, ora 20:46
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
incearca mibazon un unguent cu uz veterinar, dar e foarte bun, e singurul care la mine si-a facut intradevar efect si nu am mai avut cosuri.
0
13-03-2013, ora 21:25
Denisa5
Nu este medic/terapeut
Denisa5
Multumesc mult pentru raspuns! Mi-au mai spus cateva persoane de acest unguent deci cred ca o sa apelez la el.Si cam in cat timp ai vazut modificari?
0
14-03-2013, ora 15:55
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
trebuie rabdare, dureaza ceva timp dar scapi defenitiv de ele ca mine.ma dadeam numai seara ca unguentul e cleios.si ma culcam asa cu fata cleioasa, incercam sa nu ung prea tare perna etc desi parul necisita des spalare.incerca cu rabdare si pana la vara o sa iti treaca
0
25-08-2015, ora 10:19
denisaco
Nu este medic/terapeut
denisaco
Problema cu acneea e una destul de neplacuta si nu se poate scapa asa usor de ea. Si io am avut probleme cu cosurile, si am scapat de ele dupa ce am tot incercat mai multe tipuri de produse. De stiut e ca trebuie schimbat regimul alimentar si facut mai mult sport. Sunt alimente care favorizeaza aparitia acneei.
0
25-01-2016, ora 10:09
deliasos
Nu este medic/terapeut
deliasos
Cosurile sunt incomode si deranjante pentru oricine le are. Apar de regula pe cauza hormonala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •