De cateva saptamani in testiculul stang la atingere simt ceva

29-05-2009
Gaby23
Nu este medic/terapeut
Gaby23
Buna seara, am o problema.De cateva saptamani in testiculul stang la atingere simt ceva, seamana cu niste vene, dar nu stiu sigur ce este, de accea va intreb pe voi. Am vre-o bola? Cu ce se poate rezolva?
5 comentarii
0
29-05-2009, ora 01:13
Gaby23
Nu este medic/terapeut
Gaby23
Cred ca v-am dat prea putine detlaii, daca aveti nevoie de vreun detaliu intrebatima si va spun, La atingere sau cand fac altceva nu ma doare, tot ce ma deranjeaza este ca se afla acele "vene" acolo.
0
29-05-2009, ora 10:04
sasi
Nu este medic/terapeut
sasi
buna Gaby
ceea ce descri tu seamana a fi VARICOCEL.Mergi la medicul de familie (fara rusine) si el o sa iti de-a o trimitere la urolog si acesta iti va spune un diagnostic.
Sanatate multa
0
29-05-2009, ora 10:16
Gaby23
Nu este medic/terapeut
Gaby23
da...din pacate cam asta este:(..imediat ce mi-ai scris am cautat cateva articole..si am aflat ca tratamentul pentru aceasta afectiune este doar operatia:(...din cate am citit este un varicocel mic-mediu...din pacate tot din ce am citit am vazut ca afecteaza fertilitatea:(...sper sa nu fie cazul...am sa iti urmez sfatul si am sa ma duc la doctor..ca sa imi puna un diagnostic...multumesc pt. raspuns...
0
08-07-2009, ora 16:48
dumy_walker
Nu este medic/terapeut
dumy_walker
salut! pt gaby23... ce diagnostic ti-a dat medicul? simt si eu acea"punga cu rame" deasupra etsticulului.. si am si dureri cateodata.. pb a aprut de 2 zile.. :(
0
06-08-2009, ora 00:57
toteugygy
Nu este medic/terapeut
toteugygy
Am si eu o problema la testicule...imi apar ca si niste pungulite cu lichid, dar nu intotdeauna de exemplu dupa ce ma masturbez acestea dispar dar reapar inapoi dupa un interval de timp...E vreo boala?Va rog ajutatima.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •