De cateva zile stau cu sufletul la gura si am o teama ca prietena mea sa nu fie insarcinata

23-08-2007
Avant
Nu este medic/terapeut
Avant
De cateva zile stau cu sufletul la gura si am o teama k prietena mea sa nu fie insarcinata.Sunt ingrijorat deoarece in urma cu vreo 12 zile am avut un contact sexual neprotejat si acum ciclul menstural i-a intarziat cateva saptamani.Va rog dak ati putea sa imi spuneti care ar putea fi cauzele, in afara de sarcina. Se poate spre exemplu sa fie din cauza oboselii si a stresului? Astept raspuns. Va multumesc anticipat.
5 comentarii
0
24-08-2007, ora 00:00
ioana mity mit
Nu este medic/terapeut
ioana mity mit
intarzierea menstruatiei poate fi din diverese cauze: stres, oboseala, dereglari hormonale, etc.
sfatul meu ar fi sa cumparati un test de sarcina, este si la 3lei si este bun, si sa faceti impreuna acest test, si atunci o sa stiti cum sta treaba, e cel mai usor si mai la indemana pentru voi. multa bafta.dar cel mai important e sa faceti ceva acum nu sa mai asteptati ca nu aveti ce astepta, avand in vedere daca ar fi o sarcina nedorita. in legatura cu intarzierea menstruatiei intra pe google si posteaza cauze ale intarzierii menstruatiei si o sati apara anumite raspunsuri la nelemuririle tale.multa bafta.
0
24-08-2007, ora 00:00
Avant
Nu este medic/terapeut
Avant
Nu se pune problema de bani, cred k asta vom face. Ms oricum :)
0
24-08-2007, ora 00:00
ADELIN2003
Nu este medic/terapeut
ADELIN2003
Cauzele intarzierii sunt multiple, iar cea mai buna solutie pentru a va linisti temerile este un test de sarcina.
0
27-08-2007, ora 00:00
Avant
Nu este medic/terapeut
Avant
Se pare k este o problema mai delicata, am fost la un ginecolog si a spus k e vorba de ceva chist, acum urmeaza in cateva zile sa faca un nou consult si sa stabileasca metoda de tratament sau poate chiar operatie.
0
25-04-2008, ora 00:00
ADELIN2003
Nu este medic/terapeut
ADELIN2003
Sfanta sarbatoare de Paste este un moment in care dragostea, pacea si seninatatea se unesc in numele Domnului!
Va urez un Paste fericit alaturi de cei dragi!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •