de ceva timp am avut stari de lesin, emotii, atacuri de panica, frica intensa

10-08-2012
ioana.dolce
Nu este medic/terapeut
ioana.dolce
Buna! nu stu de ce dar de ceva timp incoace nu ma simnt bine delok...in urma cu ceva timp am avut stari de lesin emotii atacuri de panica, frica intensa.am mers mi-am facut toate analizele.diagnostic nimik. am mers si la un medic psihiatru...care m-a diagnosticat cu anxietate...mi-a dat tratament..si acum il iau mi-am revenit dar de o saptamana incoace simnt niste emotii foarte puternice in zona inimii ca si cum m-ar strange ceva...nu stiu ce sa mai cred mi-e frica sa nu patesc ceva...mai ales ca in ultimile saptamani tot mai multa lume am auzit sa moara de infarct.am o teama de moarte imitenta...:(( unde sa mai merg ce sa mai fac??? ajutati-ma
3 comentarii
0
12-08-2012, ora 12:32
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
De ce sa mori de infarct ???Cati ani ai ? Cu ce te ocupi ?Un examen cardiologic ai facut, hormonii tiroidieni au fost testati ? Esti singura ? Repede cu gandul la moarte.si iminenta pe deasupra.
0
15-08-2012, ora 22:06
ioana.dolce
Nu este medic/terapeut
ioana.dolce
am 26 de ani..muncesc ca si casiera.am facut un ek-g..si mi s-a spus ca nu am modificari...cu tiroida nu am probleme, da locuiesc singura de vreo 6-7 ani..mai mult plecata pe dincolo...vreo cativa ani...dar mereu mi-e gandul sa nu patesc ceva...mi-e frica...:( si nu-mi gasesc un raspuns...toata lumea zice ca e pe baza psihica.. si ca probabil mi-am dat peste cap tot sistemu endocrin..etc:...:(mi s-a dat diagnosticul de anxietate iau si tratament dar am momente cand intru in panica si imi vin ganduri ceva de genu ca si cum in urmatoarele minute voi muri...iar daca ma si mai doare putin in partea stanga a inimii sunt si mai panicata...:(
0
16-08-2012, ora 16:13
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
ioana draga mea aceeasi problema o am si eu daca vrei sa vb cautama pe facebook veronica alina badea si vom vorbi mai multe daca doresti pwp
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Atacul de panică
  • Cum ne influențează emoțiile memoria?
  • Uleiul esențial de portocale poate reduce simptomele stresului post-traumatic
  • Cum recunoști atacul de panică?
  • Frica la nivel molecular
  • Semne că ai putea sa leșini
  • Cauzele leșinului și ce se întâmplă în organismul nostru când leșinăm
  • De ce unele persoane leșină mai ușor decât altele
  • Sincopele cauzate de tulburările de ritm ar putea fi prevenite
  •