Dinte provizoriu

28-09-2017
rayssaa
Nu este medic/terapeut
rayssaa
Buna ziua,

Am avut la unul dintre dintii frontali o mica infectie care abia ce a fost tratata, dintele fiind acum in pregatire pentru aplicarea unui pivot din fibra de sticla. Mi-a fost facut un dinte provizoriu care imi tot cade. Intrebarea mea e: este normal sa se decimenteze asa usor? E chiar frustrant sa ma trezesc de exemplu in timpul serviciului ca se misca si in scurt timp se desprinde si chiar am grija, aproape ca am mancat mai mult supe, zilele acestea de teama sa nu imi pice iarasi. De fiecare data am mers la cabinet si mi l-a lipit la loc. Exista vreo cale sa fie lipit mai trainic? Intreb pentru ca cineva mi-a recomandat sa imi schimb stomatologul, descriindu-i situatia :) Stiu, e amuzant, dar m-a pus pe ganduri.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri
1 comentarii
0
29-09-2017, ora 08:44
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,

Mergeti sa vorbiti cu medicul dvs sa va faca alta coroana provizorie care sa fie mai stabila pe dinte.
Cu aceasta coroana provizorie veti sta mai multa vreme pana va fi gata coroana definitiva,.
Nu cred ca trebuie sa schimbati medicul din cauza ca s-a descimentat o coroana provizorie, acest lucru se mai intampla.
O zi buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.