Disfuncție erectila psihologica ajutor!

03-03-2019
Iulianai
Nu este medic/terapeut
Iulianai
L am cunoscut aproximativ un an de zile pe băiatul care mi a schimbat viata la 360 de grade inca de la primul act am obervat ceva neregulă dar am zis ca il indimitez eu.după un an de zile nu s a îmbunătățit nimic are erectie totul pana la penetrare...a fost la medic a zis ca e psihologic cât timp l am.pus sa se duca la sala sa se lase de fumat si sa mănânce sănătos asta fiind aproximativ doua luni a fost mai bine un.pic nu mai pot imi creează frustrări ca poate nu il atrag, poate are pe alta, poate e gay poate e nebun etc...e păcat are 25 eu 27 ne iubim mult am învățat o altfel de iubire in lipsa sexului dar deja isi pune amprenta prin tensiune in cuplu...a zis ca se va lasa de fumat se va apuca de sala se va odihni va avea un stil de viață mai sănătos am uitat sa zic ca e politisti eu asistenta si are un.program mai dezorganizat
Am încercat de toate amândoi suntem ca 50 de umbre ale lui grey in pat dar totul până la un punct, stiu ca daca am mari frecventa sa facem de vreo 3 ori pe săptămână ca asa i a recomandat si medicul dar el a zis ca are frica de anticipare a esecului.e o problemă delicată si nu stiu cum sa o mai abordez fara sa ne afecteze iubirea dintre noi
Nu stiu cum mai am.puteri ajutati ma va rog cu orice vorba bună multumesc
2 comentarii
0
03-03-2019, ora 12:46
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
Incercati sa mergeti la un psihoterapeut sexolog pentru terapie sexuala de cuplu.
0
05-03-2019, ora 13:39
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Daca ii e teama de esec e important sa o trateze la un psihosexolog Iuliana. Cum e o problema ce tine de cuplu vostru si nu doar de el ar fi poate util sa participi si tu la unele sesiuni. Nu neaparat de la prima sesiune.

Dr Rares Ignat
Terapie de cuplu - Sexologie
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exerciții pentru disfuncția erectilă
  • Viața cu o disfuncție erectilă
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.