Dispretul medicilor

09-03-2019
Velerimsi VelerDoamne
Nu este medic/terapeut
Velerimsi VelerDoamne
Am fost ieri la ortoped pentru ca am imbatranit si nu ma mai tin picioarele.
Programata la ora 8, 15, dupa alt pacient si la 1/4 de ora dupa inceperea programului medicului. Dar medicul a venit la ora 10, 20 dupa ce l-au sunat asistentele de 2-3 ori. Pacientii (peste 15) comentau ca inainte de 10 nu vine. Dar nu voiam sa cred. Asta, in conditiile in care 3 sunt in concediu si numai 2 mai dadeau consultatii. A venit nervos si primele sale cuvinte in pragul usii, au fost: ia sa vedem care sunt aia! "Aia" erau cel putin 2 nemultumiti: un barbat care se invoise de la serviciu o ora, calculand dupa programare si o femeie care ceruse actele inapoi, renuntand la consultatie. Asistenta nu voia sa le dea, pentru ca deja ne inregistrase pe toti in calculator si se vedea la Casa de sanatate retragerea.
Cand am intrat, nici nu spusesem "buna ziua" ca medicul s-a rastit "spune-ti". Buna ziua... "Spune-ti, nu am timp, nu vedeti cati sunt afara?! In fine, am reusit sa spun. Mi-a recomandat comprese cu apa statuta si un unguent antiinflamator. Fara o radiografie, fara nici un fel de investigatii.
Asta, intr-un centru medical renumit: Tg. Mures, ambulatoriul din Policlinica nr. 2
Saanatate sa aveti, ca medici, nu sunt!
.
.
.

Ar trebui ca moderatorii sa nu stearga comentariul. Daca aici nu raspund medicii (am o intrebare de 2 ani la care nu a raspuns nimeni. asteptand, am citit multe intrebari, nici un raspuns), macar noi pacientii sa ne avertizam unde sa NU ne ducem. Poate scazandu-le numarul de pacienti, vor intelege ceva si medicii.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.