Durata tratament “alte tulburări psihotice acute, predominant delirante”

15-01-2021
Popa maria
Nu este medic/terapeut
Popa maria
Am fost internata in August cu diagnosticul de mai sus și am primit tratament cu olanzapina 10 mg.

1. A mai avut cineva acest diagnostic? Cât a durat tratamentul?
2. Din acest motiv mi s-a sistat dreptul de a conduce autovehicule. Cum se poate recupera permisul retras medical.

Mulrumesc!
2 comentarii
1
16-01-2021, ora 15:23
NNN7
Nu este medic/terapeut
NNN7
Nu am diagnosticul tau ci tulburare psihotica cauta fara schizo și dictorita mi a zis ca durează 5 ani tratamentul.Acum sunt mai mult păreri cum ca dupa primul episod psihotic ar trebui doar 2 ani de tratament..dar mie după primul episod psihotic dictorita asa mi a zis..5 ani.Intreaba ti cel mai bine medicul cat vrea sa te tina pe tratament.
1
17-01-2021, ora 14:04
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua

Nu puteti recupera permisul de conducere atat timp cat sunteti sub acest tip de medicatie.
Si ar fi chiar recomandat sa nu o faceti, indiferent ce va doriti. Pentru o persoana care a trecut recent printr-un episod psihotic nu este recomandat stresul asociat cu conducerea autovehiculului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: