durere la palpare a sanului stang va rog ajutati-ma!!!

17-02-2008
camikaremelka
Nu este medic/terapeut
camikaremelka
Buna ziua, am o sora mai mica, si din ianuarie, a inceput sa prezinte dureri frecvente a sanului stang, iar la palpare se simte ceva tare cam cat o nuca.A fost la dr de familie si-i i-a spus ca e de la un curent, dandu-i o reteta ce contine PIROXICAM-granule 2/zi, si un unguent pe care il foloseste local DICLAC, si totusi dupa jumatate din tratament, inca nu simte nici o ameliorare.Mentionez ca are 18 ani, a inceput viata sexuala de curand si nu ia anticonceptionale.Va rugam din suflet, ce ne sfatuiti sa facem?sa mai asteptam, sau sa mergem sa faca o mamografie, sau.Va multumesc din suflet, cu respect camikaremelka
2 comentarii
0
17-02-2008, ora 00:00
karroly
Nu este medic/terapeut
karroly
Cel mai bine e sa mergi cu ea si sa faca o mamografie si un control ginecologic daca a inceput viata sexuala, fiecare dr este specializat in domeniul sau si cel mai bine e sa o duci sa isi faca o mamografie si cat mai repede posipil pt ca nu e de joaca cu umflaturile aparute si de o asemenea marime ( cat o nuca ). Toate cele bune.
0
24-02-2008, ora 00:00
karroly
Nu este medic/terapeut
karroly
Cu multa placere si chiar ma bucur ca ti-a fost de folos sfatul meu, eu sunt bine ( mi-a venit ), sper sa ne mai auzim numai cu bine, toate cele bune.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: