Dureri la contact sexual/sangerari/dureri in zona abdominala /urinari frecvente etc

07-06-2016
shadowshayx
Nu este medic/terapeut
shadowshayx
Bună ziua!In urma unor simptome anormale pentru vârsta mea, cum ar fi dureri inauntrul vaginului cat si inafara, greturi, oboseala, dureri la contact sexual, nevoia de a urina des, usturime la penetrare etc..Iar de scurgeri si sangerari, am avut o scurgere alba ca laptele, cam neobisnuita, gen branzoasa inaintea menstruatie cu 1-2 zile..Chiar inainte de menstruatie cu 24h am sangerat toata ziua, m-am gandit ca e ceva normal inainte de menstruatiei (desii nu mi s-a mai intamplat niciodata).Simptomele au persistat pt 10 zile, dupa care am luat pauza de la contactele sexuale(tin sa mentionez ca nu urinez dupa contactele sexuale decat dupa cateva ore, iar contactele sunt destul de agresive, ar putea fi aceste doua chestii cauza problemei?).Pana acum cateva zile nu am mai avut nimic, dar au inceput urinarile din ce in ce mai dese.De data aceasta nu am mai avut dureri in zona intima.Au durat 3-4 zile, dupa care mi-au disparut in urma unui tratament cu Sumetrolin.Dar tot m-am dus la medicul de familie.Mi s-a spus sa fac test de urina si vaginal pt a se vedea clar ce e cu mine.Cel la urina nu a venit, dar cel din vagin a venit ieri. Pe buletin scrie :Frotiu coloratie Gram:flora microbiana normala, bacili lungi Gram (+), ce constituie flora Doderlein.Ar trebuii sa fac un consult ginecologic? Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
07-06-2016, ora 23:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Consult ginecologic si ecografie transvaginala. Ii scrieti doctoritei, cu liniute, toate simptomele pe care le-ati prezentat aici.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.