Ejaculare precoce - Cum as putea sa scap ce aceasta mare problema?

21-10-2009
BRANDUSAN
Nu este medic/terapeut
BRANDUSAN
Buna !!
Ma numesc Cristian si am o intrebare la dvs, am prietena de 1 an jumate si in cum incepem actul sexual dupa vreo 20-30 sec, maxim un minut imi vine sa ejaculez. Care e problema ? Cum as putea sa scap ce aceasta mare problema ? De exemplu prima ejaculare imi vne dupa 30 de sec, a 2'a ejaculare dupa 3 minute, a 3'a ejaculare dupa 7-8 minute si tot asa !! Va rog ajutati'ma !! Cu respect Cristian Brandusan !!
Multumesc anticipat.
5 comentarii
0
06-06-2014, ora 13:52
mangoj
Nu este medic/terapeut
mangoj
Poti incerca cu suplimentul Climax Control. Eu cu el am avut rezultate bune! Actioneaza ceva mai greu, dar efectele sunt bune!
0
08-06-2014, ora 18:11
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
Eu cred ca este o pb de ordin psihologic. O doresti f mult pe prietena ta si din cauza asta ejaculezi precoce. Nu prea am inteles cum ejaculezi de 3 ori. Dupa prima ejaculare ramane penisul in erectie? Gaseste pozitii in care sa nu ejaculezi precice.
0
25-06-2014, ora 11:54
manusi
Nu este medic/terapeut
manusi
Nu stiu ce sa zic in legatura cu suplimentul Climax Control pentru ca nu l-am folosit, dar consider ca trebuie sa faci si foarte mult sport, sa ai o dieta echilibrata si sa incerci sa alingi stresul. Stresul este un factor important care declanseaza ejacularea precoce!
0
22-07-2014, ora 22:31
Prallo
Nu este medic/terapeut
Prallo
Din intamplare am dat si eu de acest site" Ma confrunt cu aceeiasi problema..am 17 ani si cand fac sex cu prietena mea ejacuez foarte repede..nu cred ca ma tine primu numar mai mult de 1 minut. ! Ce pot face/ Va rog ajutati-ma !
0
24-07-2014, ora 16:57
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Este vorba de foarte mult autocontrol. De la debutul vietii sexuale si o buna bucata de timp dupa multi barbati se confrunta cu aceasta problema.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: