Este posibilitatea sa ma tratez de varicocel fara operatie

21-08-2021
mmadi
Nu este medic/terapeut
mmadi
buna ziua.am si eu o intrebare la dumneavoastra.sunt suspect de varicocel pe partea stanga.exista posibilitatea sa il tratez fara operatie ?mentionez ca si eu si sotia ne dorim un bebe doar ca am foarte mare teama de operatie.multumesc
7 comentarii
0
24-08-2021, ora 16:01
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
In legătură cu întrebarea dumneavoastră am văzut câteva persoane care s-au dat cu crema Varius pe scrot și au scăpat de varicocel.Am și eu niste întrebări la cere va rog sa îmi răspundeți fiindca toți cei pe care i-am întrebat mai luat în ras.Cum simțiți dumneavoastră varicocelul la palpare?Simțiți multe vene deasupra testiculului sau simțiți o vena pe testicul?Eu simt o vena că o pasta de pix pe testicul (se umfla doar când stau in picioare) și la pipăire se simte ca o râmă.Va rog să mă ajutați pentru că am doar vârstă de 16 ani.Multumesc!
0
24-08-2021, ora 17:04
mmadi
Nu este medic/terapeut
mmadi
eu am descoperit ca sunt suspect de varicocel la un control medical...nu ma doare nu se umfla nu se simte nimic la palpare...si nici nu se vede...
0
24-08-2021, ora 18:29
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Eu am o vena pe testicul care se umfla când mă ridic în picioare.Oare e varicocel sau e normal așa?E aproape ca o pasta de pix de groasa.Dvs. aveți așa ceva pe testiculul drept?
0
25-08-2021, ora 16:02
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Dumneavoastră ce va zis Domnul doctor ce să consumați să scăpați de varicocel?
0
25-08-2021, ora 17:11
mmadi
Nu este medic/terapeut
mmadi
nu mi.a dat un tratamebt anume pt varicocel.mi-a dat pastile de fertilitate si daca sotia nu ramane insarcunata timp de 6 luni e posibila o operatie.daia am si pus intrebarea aici...poate raspunde vreun doctor daca exista pastile sau altceva in afara operatiei
0
25-08-2021, ora 17:46
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Pai ce va operează daca varicocelul e mic?Daca ar fi de operat ar trebui să simțiți la palpare venele îngroșate.Dar dumneavoastră ce credeți în cazul meu de mi se umfla o vena chiar pe testicul când stau in picioare e varicocel?
0
24-01-2022, ora 18:22
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Buna seara.
De 1 an de zile încercam sa face un copil însă nj se prinde.
Am început sa fac o serie de analize printre care și o spermograma.
La spermograma mi-a ieșit concentrația scăzută. După primera rezultatelor am fost la un medic urolog care mi-a făcut o ecografie care a descoperit ca am varicocel.
Din cauza asta nu se prinde ?
Ce e de făcut ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: