exista vreo sansa sa fiu insarcinata de la acel lichid preseminal?

09-06-2014
Daniela1997
Nu este medic/terapeut
Daniela1997
am nevoie de nishte sfaturi...am avut contakt de mai multe ori cu lichidul preseminal a prietenului meu, dar nu am facut sex, si sunt virgina. Acest lichid sa atins de vaginul meu, si mam speriat apoi tare, si miam luat Escapelle, am bauto seara la ora 22.00.in ziua urmatoare am avut examene si mi sa facut foarte rau si am luat(peste 5 ore) un antibiotic numit Fromilid, pentru ochi cred, ca ma dureau si ochii, poate fi afectat acest antibiotic Pilula escapelle??? exista vrio sansa sa fiu insarcinata de la acel lichid preseminal? (p.s sunt virgina)
3 comentarii
0
09-06-2014, ora 22:48
Daniela1997
Nu este medic/terapeut
Daniela1997
sorry, peste 10 ori dupa escapellea am luat antibioticul fromilid, astept urgent un sms va rog :(
0
10-06-2014, ora 00:13
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
ai luat antibiotic pentru ca te dureau ochii? :| sau ai o problema la ochi si ti-a prescris doctorul antibioticul?
medicamentele care pot impiedica Escapelle sa functioneze sunt enumerate in prospect, dar banuiesc ca nu l-ai citit.
cred ca ar fi cazul sa te informezi mai mult si mai cu atentie referitor la ce tine de viata sexuala, pentru ca din ce zici aici ai luat escapelle degeaba, iar cu aceasta pastila nu e de joaca. provoaca niste dereglari hormonale serioase.
0
10-06-2014, ora 00:38
Daniela1997
Nu este medic/terapeut
Daniela1997
da...am probleme cu ochii, dar am citit multe articole ce spun ca axest lichid te poate insarcina, si am recurs la aceasta metoda. Medicamentele pot impiedica nu sunt scrise in prospect, sunt scrise doar ca antibioticele. inseamna ca poate fi impiedicat ?.si ce urmari pot avea in urma acestor dereglari?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •