Fica mea cu varsta de 6 ani si 9 luni a fost diagnosticata cu Legg calve perthes

20-04-2021
gl76cic
Nu este medic/terapeut
gl76cic
Buna ziua.Fica mea a fost diagnosticata in luna Ianuarie 2021 cu legg calve perthes sold stang in prima faza a bolii.Am consultat cinci medici pana acum, trei au spus repaos la pat, unul a spus operatie, iar la ultimul medic la care am si ramas sa-i fie pacienta copilul meu ne-a recomandat kinetoterapie, inot, mers pe bicicleta, repaos la durere, iar dupa controlul avut acum in luna Aprilie ni s-a spus ca boala se afla la sfarsitul fazei 1 si sa-i punem orteza numai noaptea.Vreau sa stiu daca e pe grup persone(copii) care au trecut prin aceasta boala, si s-au vindecat fara operatie, tinind cont ca la copilul meu boala a debutat din luna August 2020(cand avea varsta de 6 ani si o luna), cand a inceput sa schiopateze vreo doua saptamani, pe urma nu a mai schiopatat pana in Noiembrie 2020, iar in Ianuarie 2021 a fost diagnosticata cu legg calve perthes.Multumesc
1 comentarii
0
24-04-2022, ora 19:19
Cristi Manta
Nu este medic/terapeut
Cristi Manta
Bună ziua. Cu mare drag va ajutam cu sfaturi și recomandări. Băiatul nostru a fost diagnosticat acum 6 ani cu Legg Calve Perthes, la vârsta de 6ani. Am fost la mulți medici pana am descoperit diagnosticul, suferință și pronosticuri... Rezolvarea am găsit-o la Cluj. 0724976261.
Sănătate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: