Genunchi blocat dupa opetatie de femur

04-08-2017
gandreimihai
Nu este medic/terapeut
gandreimihai
Buna ziua, acum 1 an am suferit o fractura de femur, am fost opetrat si mi sa impkantat o placa cu 9 suruburi, am avut si o infectie la operatie care mi-a trecut f greu cu mukte antibiotice, durerire asu fost ingrozitoare si din cauza lor nu am facut recuperare, iar acum nu pot flexa picioru deloc, merg si fara carja dar imi balansez corpul din cauza ca nu pot indoi picioru, as vtea sa stiu cum pot face sa imi recapat flexia piciorului, va multumesc
5 comentarii
0
04-08-2017, ora 17:48
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
dupa un an va fi foarte greu daca nu imposibil. cum arata radiografia?
0
17-08-2017, ora 00:32
gandreimihai
Nu este medic/terapeut
gandreimihai
Unde va pot trimite radiografia?
Ce am inteles eu de la domnul doctor care ma operat, ca ar putea face o interventie chirurgicala de deblocare, insa exista riscul unei infectii, eu ma gandesc, oare nu poate face aceasta interventie cand o sa imi scot placa?
0
17-08-2017, ora 14:34
Dr. Adam Span
Dr. Adam Span
pe profilul meu gasiti adresa mea de mail.
sansa pentru infectie exista intotdeauna, la fiecare operatie.
daca genunchiul este blocat de un an atunci sansele unei mobilizari eficiente fara a implanta o proteza sunt din pacate destul de slabe. musculatura, ligamentele capsula articulara sunt adaptate la nou situatie (sunt scurtate).
0
04-09-2017, ora 19:53
Lucreția Moise
Nu este medic/terapeut
Lucreția Moise
Buna seara.Acum cinci luni.dupa o petrecere, am constat că genunchiul drept este unflat, blocat la flexare și amorțit.Si acum e in aceeași stare:nu-l pot flexa decât parțial, nu doare, nu mai am control asupra lui, iar daca incerc sa forțez flexarea pocnește ;daca fac o geoflexiune, am nevoie de un obiect de sprijin că să mă pot ridica.Am presupus că s-au sucit ligamentele și am sperat sa treacă.Acum mă îngrijorează faptul.Vă rog ați putea să îmi spuneți la ce mă pot aștepta?Mulțumesc.
0
04-09-2017, ora 20:58
Dr. Adam Span
Dr. Adam Span
ar trebui sa mergeti la un ortoped pentru examen fizic
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.