Grup suport pentru bolnavii !

25-02-2021
Aly100
Nu este medic/terapeut
Aly100
Buna ziua as vrea sa fac un grup pentru toti bolnavi dupa grupul asta cu probleme mintale in speranta ca voi avea cu cine sa socializez daca va intereseaza postati ce vreti aici ! Stiu, sufar de singuratate ! Astept commentarile voastre aici !
8 comentarii
1
04-03-2021, ora 21:45
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
E o idee f buna asta. E f bine sa socializam toti.
1
20-03-2021, ora 10:56
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna idee succes!
1
21-03-2021, ora 23:15
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Buna ideea dar a disparut de aici initiatorul.
1
23-03-2021, ora 12:59
Aly100
Nu este medic/terapeut
Aly100
Nu am disparut dar vad ca nu prea intra nimeni..
1
23-03-2021, ora 14:38
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Cum se numeste grupul?
1
02-04-2021, ora 09:41
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Nu stiu de ce nu intra, ca era bun un grup unde sa se discute si instant, nu doar prin mesaje.
1
13-04-2021, ora 09:49
Alexandra 30
Nu este medic/terapeut
Alexandra 30
Pt tine AlY100, FELICITARI! Orice persoană care dorește să ajute gratuit e un om de neprețuit. Deși nu am înțeles f clar dacă tu ai probleme sau daca dorești să ajuți pe cei ce au nevoie mă alătur și eu ție și pt oricine sunt aici să răspund la orice întrebare mai ales legata de depresie, stări de panica sau anxietate. Am trecut prin toate astea și m-am vindecat singura fara nici un medicament, fara psiholog sau alte chestii ci prin ajutorul oamenilor minunați care au scris aici și au dorit să ajute. Mulțumesc lui Dualtrax pe care l-am găsit pe acest forum și sfaturile pe care le-a împărtășit m-au scos din întunericul in care trăiam și din care nu credeam că voi mai ieși vreodată. Menționez că am trăit acest calvar 17 ani, am apelat o singura data la un psiholog și mi-am dat seama de jocurile pe care le fac acești oameni( nu neapărat toți dar, in mare parte multi) și am hotărât că viața mea o voi lăsa să-mi fie condusă de cel mai tare medic și anume CEL DIN CERURI. Răspund eu direct pt cei care vor zice că sunt o fanatică religioasă : nu frecventez regulat biserica, nu stau doar in genunchi dar, cred totuși că cineva e sus și ne poate ajuta daca meritam și bineînțeles dacă Îi cerem asta. Spuneai de singurătate și pot să spun că te înțeleg perfect pt că și eu am trăit cea mai mare parte din viața singura deși am copii am soț dar, fiecare a avut drumul pe care trebuia să-l urmeze. Din păcate sunt multi oameni singuri deși ei nu știu asta și afla doar atunci când au nevoie de ajutor și nu doar că nu primesc ajutor dar, nu au nici măcar cui să-l spună. Daca in viața ta exista o singura persoană sinceră și dispusă să-ți fie alaturi in absolut orice situație atunci sa știi că nu ești singur ci dimpotrivă ești binecuvântat.
0
14-04-2021, ora 14:42
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Nu ai avut o depresie serioasa, ca altfel nu trecea fara tratament. Ai avut noroc ca a trecut asa de la sine, n-are nici o treaba cu dumnezeu ala.
Si ai stat 17 ani fara tratament ?!

Si eu ramaneam singur daca nu aveam marele noroc sa dau de trei oameni care-mi sunt prieteni f buni acum, dar i-am intalnit in circumstante cam rare, nu asa des intalnite.
Eu am o depresie medie, nu m-am dus la timp la medic, am stat 18 ani netratat ca nu stiam ce am, s-a agravat f tare, si acum nu imi mai merge mai nici un tratament.
La majoritatea care au o depresie mai pe bune, au nevoie de tratament.

Dar depinde de om.
Nu stiu, dar cred ca tu esti contra ca omul sa se duca la medic. O sa zici ca nu e nevoie, ca dumnezeu se ocupa, ca altele, dar nu stiu sigur daca chiar asa gandesti.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Grupurile de suport
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.