Hai sa facem cunoștință cei de pe forum !!

28-08-2022
Freshbuddy100
Nu este medic/terapeut
Freshbuddy100
Buna seara grup sa îmi fac o scurta descriere ma numesc Alex am 30 ani, am tulburare pshiotica și as vrea sa îmi fac niște prieteni sau un cerc de prieteni pentru socializare și de ce nu ieșiri în oraș dacă sunteți din bucuresti
5 comentarii
1
29-08-2022, ora 06:04
360
Nu este medic/terapeut
360
eu sunt din timisoara... sunt curios restul din ce regiuni sunt :d
1
29-08-2022, ora 10:16
C.S.D.
Nu este medic/terapeut
C.S.D.
Bună! Au mai fost cel puțin 2, 3 persoane luna asta care scriau că se simt singure și au nevoie de prieteni pentru socializare. Scrie-le în privat dacă vrei.
Cred că toți ne simțim un pic sau mai mult singuri dar unii ne-am obișnuit cu singurătatea. Alții avem familii, iar între familie și boală, cam greu rămâne timp de altceva. Sunt alții care nu se obișnuiesc niciodată cu singurătatea, ca de exemplu Gemenii :) pe ei dacă îi lași fără prieteni, i-ai terminat, indiferent dacă sunt bolnavi sau nu. Oare și tu ești unul sau simțul meu "astro" (:D) mă înșală?

Eu sunt din Cluj (chiar dacă nu stau tot timpul aici) și am depresie.
1
29-08-2022, ora 14:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Eu sunt din Bucuresti.
1
01-09-2022, ora 20:16
C.S.D.
Nu este medic/terapeut
C.S.D.
Da chiar, eu fiind un picuț mai nouă, nu știu dacă voi sunteți într-un grup Fb, Whatsapp etc.

Din ce am văzut grupurile de pe Facebook cu subiecte gen depresie, anxietate sunt cam aiurea și conțin citate Osho la greu plus alte abureli. Au și citatele astea rostul lor dar ele în sine nu sunt suficient ca să motiveze, nu mai zic să scoată pe cineva din depresie, schizofrenie etc.
1
02-09-2022, ora 04:03
360
Nu este medic/terapeut
360
cred ca ar fi o idee buna sa interactionam pe facebook sau whatsup. doar ca unii au unele frici/reticente fata de ideea asta...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul