implant silicon la sani cum sa fac: pe sub brat, pe sub sani sau pe la sfarc?

67 comentarii 1 2 3
0
11-05-2020, ora 09:42
Claudela
Nu este medic/terapeut
Claudela
Fetelor, cât mai ajunge o operație de mărire la dr porumb, prin axila și ce implante folosește? Va mulțumesc.
0
18-05-2020, ora 18:18
yogyb
Nu este medic/terapeut
yogyb
Ai aflat ? ca sunt si eu interesata.
0
18-05-2020, ora 21:40
Claudela
Nu este medic/terapeut
Claudela
Am trimis mail la clinica. E între 3000 și 6000 fără TVA, fc de model, marime, modalitate de introducere. Cred ca prin axila e cel mai scump(bănuiesc). Consultația e 250 lei. Dacă reusesti sa ajungi la consultație, scrie-mi, pls. Ms
0
19-05-2020, ora 23:39
yogyb
Nu este medic/terapeut
yogyb
Stiti cumva daca face vre-o reducere daca vin prin recomandare?
0
20-07-2020, ora 15:23
Tina77
Nu este medic/terapeut
Tina77
Buna ziua. Sunt aici paciente de ale dlui dr. de anul asta?
0
27-09-2021, ora 13:20
Amalia.
Nu este medic/terapeut
Amalia.
Procedura de marire sani prin axila este destul de dureroasa ?
0
23-10-2021, ora 15:07
bllackie
Nu este medic/terapeut
bllackie
Fetelor m-am operat in urma cu o luna la dr Porumb in Oradea si vreau sa va descriu experienta mea, ca vad ca multa lume e interesata de tehnica prin axila. In primul rand dr Porumb e un profesionist desavarsit, cel mai bun in domeniu de departe. M-a incurajat de la inceput sa fac prin axila, mi-a spus ca e cea mai buna tehnica si nu exista nici un risc in plus, doar avantaje. Chiar daca la inceput am avut ceva retineri, deoarece am mai citit pe forumuri si imi era frica sa nu apara alte complicatii, sa nu fie afectati ganglionii, etc, dl dr m-a linistit si mi-a spus ca din experienta lui toate riscurile sunt mai mici, fara sa fie afectati ganglionii sau nervii de sub brat. A avut perfecta dreptate! Sunt la o luna dupa operatie, sanii arata BESTIAL si nu mi-am pierdut nici sensibilitatea de la sfarc, nici la piele de la sfarc in jos (stiu fete care nu mai simt sfarcul sau pielea e amortita dupa taietura sub sani).
Cicatricea de sub brat abia se vede, cred ca are in jur de 3 cm, ma simt f bine fara nici o problema, Recuperarea a fost foarte rapida, la 2 ore dupa operatie m-am dat jos din pat si m-am plimbat si am ridicat si mainile, fara durere, asa ca felicitari intregii echipe, mii de multumiri, pentru mine sunteti nr 1 in Romania!
Adaugă un comentariu / răspuns
67 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Vindecarea rănilor fără cicatrici cu ajutorul unei noi substanțe
  • Cum scapi de cicatrici?
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  • Vindecarea pielii fără cicatrici este posibilă cu ajutorul unei proteine din midii
  • Cicatricile vindecate nu au un impact asupra atractivității
  •