In timpul actului sexual barbatul elimina sau nu spermatozoizi?

28-08-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Am si eu o intrebare de fapt cea din titlu.
Eu nu folosesc prezervative din diferite motive pe care nu le mai enumar aici.
Ma controlez foarte bine si nu ejaculez niciodata in interiorul fetei.
Din cate stiu eu in timpul actului barbatul nu elimina spermatozoizi insa vreau sa fiu sigur.Stiu ca in urma ejacularii raman spermatozoizi pe canal pana la urinare de aceea niciodata nu o fac de 2 ori la intervale scurte. la mine un act sexual dureaza de obicei 1.5 ore 2 ore iar cand ejaculez sperma are o cosnsistenta foarte foarte lichida de aceea-mi fac probleme: daca totusi nu cumva s-ar putea sa elimin si-n timpul actului. Tot asa din cate stiu, in timpul actului se elimina doar un lichid de lubrifiere al canalului seminal.Oricum prietena mea are de gand sa ia pastile insa pana atunci as fii mult mai linistit sa stiu exact cum stau lucrurile.
3 comentarii
0
28-08-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Intr-adevar o cantitate mica de sperma poate ramane pe canal si aceasta poate fi eliminata inainte de ejacularea urmatoare. De aceea se recomanda folosirea in paralel a unei metode contraceptive suplimentare.
0
23-10-2005, ora 00:00
GIA
Nu este medic/terapeut
GIA
si lichidul preejaculator contine spermatozoizi intr-o cantitate mult mai mica, insa exista acel risc de 1-2% sa ramana prietena ta insarcinata, in functie de perioada in care itretineti raportui sexuale.
0
16-06-2014, ora 23:18
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Lichid preejaculator?
Wow!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: