Insomnie de la Xeplion și emoții fara motiv.+declanșarea astmului?

03-01-2021
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
De când fac parte injectia cu Xeplion adorm greu, practic dimineață pe la 5-6-7 și dorm maxim 4 -5 ore ziua iar câteodată mai puțin.Inaintr făceam Rispolept și dormeam bine aprox. chiar mai mult dar acum nu mai pot dormi suficient și ciudat e că nu mă simt obosit decât după ce se aduna multe ore nedormite iar și mai ciudat e că am mai multa energie seara iar ziua mai puțina precum și emoții fara motiv, pur și simplu bate inima mai repede având emoții la stomac dar fara motiv.S-ar putea că tot injecția asta nenorocita sa îmi fi declanșat și astmul care era sub control că nu e seara și noaptea sa nu încep să respir șuierător și mai greu.Vreau sa vă întreb pe specialiști, se poate că astea toate simptope sa fie de la Xeplion?Eu știam că antipsihoticele sedează nu dau energie deși doctorul a zis că Xeplion e mai dezinhibiție și poate da energie..
Cred o sa scap de prostia asta de injecție, am control marți însă aveam speranțe de la el fiindcă parcă mă concentram puțin mai bine cu acest medicament însă sunt mai multe dezavantaje mai grave după cum vedeți. Nu recomand Xeplion e mult mai bun Rispolept Consta zic eu
1 comentarii
1
06-01-2021, ora 20:16
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Am trecut pe Rispolept Consta iarăși.Doctorul meu a zis că e mai bun decât Xeplion căci majoritatea celor ce au făcut tranziția de la Rispolept la Xeplion s-au întors după ceva timp tot la Rispolept, mă refer la pacienții dansului.Insa Xeplion cica e foarte bun pentru concentrare insa eu având și toc sever nu își făcea efectul deloc pe toc așa că am revenit la Rispolept care are efecte terapeutice și pe toc.Asta e..se pare că tot nu rezolv nimic cu problemele de concentrare..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul