Intarzaierea menstruatiei dupa sexul protejat

26-04-2009
ele_flj
Nu este medic/terapeut
ele_flj
Buna.Mentionez in primul rand ca orice contact sexual al meu a fost protejat, folosind prezervativul.mai mult, dupa terminarea actului sexual, prietenul meu a verificat intotdeuna prezervativul daca nu s-a rupt.Ultima data cand am avut relatii sexuale a fost acum aproximativ o luna, imediat dupa terminarea menstruatiei;evident ne-am protejat! Menstruatia nu e foarte regulata insa acum mi-a intarzaiat si sunt destul de nelinistita...prietenul meu ma asigura ca nu am de ce sa-mi fac griji insa nu pot dormi noptile, mai ales dupa ce niste persoane mi-au bagat tot felul de tampenii in cap ca sa ma sperie.Sunt foarte stresata si ii indispun si pe altii! Exista vreo sansa sa apara o sarcina in acest caz?Se poate ca sa-mi fi indus singura anumite stari cum ar fi faptul ca imi este rau..poate este de la plans sau nopti nedormite, sau stres.Va rog sa-mi raspundeti!Va multumesc!
11 comentarii
0
26-04-2009, ora 21:30
dear
Nu este medic/terapeut
dear
nu te mai stresa degeaba.prezervativul daca e folosit corect este metoda contraceptiva cea mai sigura.totusi daca nu iti vine menstruatia fa si un test de sarcina de preferat cu prima urina(dimineata) ca sa fi mai sigura. numai bine!
0
27-04-2009, ora 21:31
ele_flj
Nu este medic/terapeut
ele_flj
multumesc pt sfat dear...vreau sa mai vad si alte pareri :-s va rog
0
30-11-2009, ora 17:23
alice_23
Nu este medic/terapeut
alice_23
buna, as vrea si eu un sfat.Fac sex neprotejat cu prietenul meu, pana acum nu am patit sa mi intarzaie ciclu dar acum a intarzaiat 6 zile, dupa 2 zile mi am facut un test de sarcina care a iesit negativ. Sunt disperata, ce ma nelinisteste mai mult e faptul ca am simptomele menstruatiei.
0
02-12-2009, ora 17:56
speedy_gonzales
Nu este medic/terapeut
speedy_gonzales
@ alice_23: de ce intri in panica? Ti-ai asumat consecintele sexului neprotejat, nu? Sunt doua mari si late: boli venerice si sarcina... Tu le-ai vrut, din moment ce nu te protejezi.
0
02-12-2009, ora 21:35
alice_23
Nu este medic/terapeut
alice_23
speedy_gonzales mersi de sfaturi, mi am asumat riscul pt ca am incredere in partenerul meu si pt ca avem o relatie de 3 ani de zile, nu zic ca e cea mai buna alegere facuta dar am facut o :P. De obicei folosesc anticonceptionale dar s a intamplat ca din diferite motive sa nu le pot lua (de ex din cauza antibioticelor). Oricum a fost o alarma falsa din fericire si tot e bine si frumos. Multa sanatate la toata lumea
:)
0
02-12-2009, ora 22:17
speedy_gonzales
Nu este medic/terapeut
speedy_gonzales
@alice_23: nu a fost un comentariu cu rautate, pur si simplu incerc sa deschid ochii tuturor persoanelor, chiar si cu ironie uneori. te inteleg ca ai incredere in el, nu iti voi spune sa nu ai, dar increderea nu te protejeaza decat impotriva BTS-urilor, nu si impotriva unei sarcini... si se fac prea multe avorturi ca sa devii si tu un nume pe lista de posibile viitoare mamici... ai grija de tine, nu mai risca inutil. Sanatate.
0
02-12-2009, ora 22:25
alice_23
Nu este medic/terapeut
alice_23
:P nu l am luat ca pe un mesaj trimis cu rautate pur si simplu mi am explicat gestul copilaresc care l am facut. Iti dau dreptate dar fiecare face greseli
0
23-02-2010, ora 13:31
Kitty818
Nu este medic/terapeut
Kitty818
ma nu e nici o problema, e doar o reactie hormonala, plus dk ai facut si test de sarcina chiar nu e nici o problema.sa iti faci griji cand ai ciclul regulat si se intampla asta.
0
23-02-2010, ora 13:32
Kitty818
Nu este medic/terapeut
Kitty818
si speedy, dk nu vrei sa ajuti si nu sti despre ce e vb, numai incurca si mai rau situatia
0
23-02-2010, ora 21:43
alice_23
Nu este medic/terapeut
alice_23
am si eu o intrebare pt cine stie sau pt cine a avut asemenea probleme.Imi vine menstruatia de ceva vreme cu cheaguri de sange, nu stiu care ar putea fi cauza.Mentionez ca am o rana pe col, se poate ca aceasta sa cauzeze ?
0
27-02-2010, ora 23:56
buburuza23
Nu este medic/terapeut
buburuza23
buna alice_23...incearca sa mergi la un medic ginecolog...este posibil sa fie de la o raceala sau o infectie.si eu am avut rana pe col si am tratat-o acum 4 luni...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici