Ma doare in spatele capului, in partea stanga, ca niste lovituri

07-01-2010
marianabrakh
Nu este medic/terapeut
marianabrakh
Am dureri de cap de cativa ani.In ultimul timp sunt destul de dese.Ma doare in spatele capului, in partea stanga, ca niste lovituri, am stari de voma si ameteli, si imi simt capul amortit.
Obosesc foarte repede si si ma simt fara putere.Sa fie ceva serios?Imi este foarte frica de spitale si nu am facut analize.
4 comentarii
0
07-01-2010, ora 13:04
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergi la un medic homeopat cu experienta, exista remedii homeopate care vindeca astfel de probleme.
0
26-02-2010, ora 21:49
BrokenDreams
Nu este medic/terapeut
BrokenDreams
am dureri de cap cam de o luna, o durere groaznica si nu imi trece cu analgezice, am senzatie de voma, ameateala, tensiune mica (9 cu 5) imi amoarte mana stanga.vreau s precizez ca m-am lovit la cap, cand eram mica am cazut in cap din leagan, si ultima oara am primit o palma in cap..dupa lovitura m-a durut putin capul dar nu a durat mult durerea, dar dupa o jumatate de ora de la lovitura a inceput sa mi se faca rau aveam o durere de cap groaznica, senzatie de voma, ameteala...va spun ca nu am patit asa ceva niciodata...mama mea se speriase...au trecut cateva luni de atunci in care am avut dureri de cap dar nu insotite de senzatie de voma, ameteala.insa acum durerile s-au intesificat durerea dureaza o zi intreaga, ...nu mai stiu ce sa fac.ce ar putea fi ?
0
09-01-2011, ora 10:59
AURYKA61
Nu este medic/terapeut
AURYKA61
buna ziua!sufar de dureri de cap -sunt in tratament la dl.dr.Onaca Petre.Domnia sa mi-a recomandat Desernil, medicament care se gaseste numai in Franta, dandu-mi si o reteta pentru acesta.Intrebarea mea pentru dvoastra este:stie cineva daca reteta e onorata la farmaciile din Franta?sau daca cineva foloseste acest medicament il rog respectuosc daca poate sa-mi dea cateva pastile contra cost.Multumesc MA
0
12-01-2011, ora 08:43
costeacristina79
Nu este medic/terapeut
costeacristina79
ceea ce o sa spun acum este din experienta proprie, traita timp de 7 ani.In La inceput am avut o durere superputenica, cum nu mia avusesem.apoi a revenit la 6-7 luni.apoi cam din 4 in 4 luni.si tot asa din ce in ce mai dese durerile, In ultimul timp nu mia imi treceau cu nimik, nici o pastila, ...nici la medic nu am fost in tot acest timp.In ian 2010 am fost sa imi scot o masea. Apoi surpriza.durerile nu au mai aparut, cel putin nu durerile chinuitoare de pana atunci.Nu imi vine nici in ziua de azi sa cred ceea ce mi s-a intamplat.desi maseaua aceea nu ma deranjase in toti acei ani, ea era cauza
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  •