Ma simt foarte nesigura pe mine si trista

29-10-2019
Iulia92
Nu este medic/terapeut
Iulia92
Buna,
Ma aflu intr-o situate care se repeta mai mereu. In urma cu 14 ani, parintii mei au plecat din tara si de atunci ma simt singura, nesigura si frustrata. In tot acest timp am terminat studiile si am incercat sa imi caut de munca. Dar pe parcursul imi pierd interesul si nimic nu imi place. Dupa ce am terminat am hot arat sa plec si eu din tara. De atunci am muncit intr-una fara sa ma gandesc decat ca o sa ma intorc.
2 comentarii
0
30-10-2019, ora 20:32
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună seara!
Poate fi o tulburare anxios- depresivă, dar un diagnostic sigur poate fi pus numai în cabinet.
Dacă nu ești în țară apelează un psihoterapeut online pentru diagnostic și psihoterapie. De obicei plecarea părinților din țară își pune amprenta asupra psihicului copilului. Oricât ar suplini bunicii, rudele și prietenii, tot se simte lipsa părinților.
0
02-11-2019, ora 08:31
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Ar ajuta un consult psihiatric și o evaluare psihologică pentru a vedea cu exactitate ce probleme sunt
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul