Ma trezesc in timpul noptii si mananc si dimineata nu imi amintesc nimic | Forumul Medical ROmedic

Ma trezesc in timpul noptii si mananc si dimineata nu imi amintesc nimic

25-06-2019
monica maria
Nu este medic/terapeut
monica maria
Buna ziua,
Stie cineva sa ma indrume undeva.De ceva timp ma trezesc noaptea si mananc dar nu imi amintesc nimic.ma trezesc cu o foame incredibila.astazi am constietizat ca asa este cand m-am mutat la prietenul meu si el mi-a spus ca este patul plin de firmituri.am verificat si in frigider si asa era.am mancat, dar eu nu imi amintesc nimic.imi e tare frica.Tin sa precizez ca iau un tratament pentru o tulburare obsesiv compulsiva de la psihiatrie.Iau tratamentul acesta de foarte multi ani.Si il iau seara inainte sa adorm.Am vorbit si cu psihiatra si ea mi-ar fi zis ca nu din cauza tratamentului.Va rog care v-ati mai confruntat cu asa ceva sa imi dati un sfat despre ce poate fi vorba.Sunt atat de speriata.

Va multumesc,
6 comentarii
0
25-06-2019, ora 17:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua.
A scris cineva pe forum mai demult ca are acest comportament de la Rivotril.
Luati seara Rivotril sau ceva de somn?
0
27-06-2019, ora 07:53
monica maria
Nu este medic/terapeut
monica maria
da iau olanzapina pentru o tulburare obsesiv compusivaiau de vreo 3 ani olanzapina seara inainte sa adorm
0
27-06-2019, ora 07:57
monica maria
Nu este medic/terapeut
monica maria
eu de vreo 10 ani sufar de o tulburare obsesiv compusiva.de vreo 3 ani iau zoloft si olanzapina.cei drept ieri am facut un test si am luat olanzapina la ora 12 ziua si da m-a adormit imediat.toata ziua am fost adormita.alt comportament cand luam olanzapina seara..eu nu stiu ca fac asta dar mi-a spus -prietenul meu ca misc mult din picioare si maini in timp ce dorm plus ca ma trezesc si mananc dar iar nu constientizez ca fac asta.
0
27-06-2019, ora 15:02
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Vorbiti cu psihiatra daca vrea sa va schimbe Olanzapina.
0
28-06-2019, ora 09:18
monica maria
Nu este medic/terapeut
monica maria
da am vorbit deja.de la olanzapina aceste stari.va multumesc frumos pentru sfat.din -pacate nu o pot intrerute deodata asta se afce in timp.dar am redus doza la jumatate.
0
03-07-2019, ora 18:55
Cristi199
Nu este medic/terapeut
Cristi199
Olanzapina creste pofta de mâncare si poate da somnolență. Renunta la ea si mergi pe zoloft
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.