mancarimi la nivelul talpilor care se accentueaza in timpul noptii

18-04-2015
paulia
Nu este medic/terapeut
paulia
Sotul meu se confrunta cu niste mancarimi la nivelul talpilor care se accentueaza in timpul noptii, cateodata aceste mancarimi devin insuportabile, are aceasta afectiune de multi ani, precizez ca are si helicobacter in valori foarte mari si e foarte deranjanta.
6 comentarii
0
19-04-2015, ora 16:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sunt niste geluri nemtesti in niste sticle de plastic la plafar, in jur de 30 lei sticla, merita sa incercati.
0
22-04-2015, ora 11:07
paulia
Nu este medic/terapeut
paulia
pt mr.nick
CUM POT SCAPA DEFINITIV DE VIRUSUL HERPETIC CMV SI RUBEOLIC, AM AUZIT DE ASTRAGALUS CA AR FII F BUN, CE PARERE AVETI, MENTIONEZ CA AM NASCUT UN COPIL CU PROBLEME DIN CAUZA ACESTOR VIRUSI.
0
22-04-2015, ora 11:10
paulia
Nu este medic/terapeut
paulia
PT MR.NICK

SOTUL ESTE INFECTAT CU HELICOBACTER PYLORY IN VALOare FOARTE MARE, ACEASTA II PROVOACA UN DISCOMFORT(BALONARE, SCAUNE DIAREICE, HALENA).VREAU UN TRATAMENT GARANTAT PT ACEASTA BACTERIE FARA RECIDIVA!
CU STIMA SI RESPECT!
0
22-04-2015, ora 13:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dupa infectarea cu virusul herpetic cytomegalovirus el ramane in corp in stare latenta sau inactiva pentru tot restul vietii. Anticorpii pt acest virus vor fi prezenti pentru tot restul vietii.

Reactivarea lui se poate face oricand pe fondul unui sistem imunitar scazut.

De aceea trebuie intarit sistemul imunitar ca sa nu mai reapara.

Din pacate nu exista nici un fel de tratament care sa duca la vindecarea definitiva.

De asemenea, copiii mici contaminaţi de la mamă pot păstra acest virus toată viaţa. Chiar dacă semnele dispar, virusul rămâne şi se face simţit când organismul este slăbit din cauza alimentaţiei grase, efortului fizic, stresului sau a expunerii excesive la soare.

Dacă ai erupţie herpetică, evită contactul direct, nu săruta pe buze şi evită contactul cu pielea.

Nu intra în contact cu bebeluşii (deoarece au rezistenţă scăzută). Nu atinge leziunea, deoarece te poţi autoinfecta în alte zone ale corpului. De asemenea, este important să nu înlături crusta! Spală frecvent mâinile cu apă şi cu săpun!

Incercati sa va cresteti sistemul imunitar ca sa nu se mai reactiveze.
Sunt foarte multe produse pt intarirea sitemului imunitar pe care le gasiti in plafare.

ex: usturoi, echinaceea, polen, lapte de capra, propolis
-*

(*modificat de admin)
0
13-08-2015, ora 08:24
paulia
Nu este medic/terapeut
paulia
pt mr.nick
pot administra tonotil la un bebe(10 luni) cu probleme neurologice ?
0
21-09-2015, ora 16:19
paulia
Nu este medic/terapeut
paulia
pt mr nick

mi-a fost recomandat de neurolog cerebroysin pt un bebe de 10 luni care s-a nascut cu probleme neurologice, este bun?
eu am auzit de cortexin care este mai bun si segaseste doar in rep moldova
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: