Medicul meu e dezinteresat.Nu vrea să îmi dea nimic pentru atenție.

16-09-2019
Willy Fog
Nu este medic/terapeut
Willy Fog
De ce medicul meu nu îmi dă de concentrare și atenție când eu am grave probleme de acest gen având și schizofrenie?El spune că mă agita pramistarul sau piracetamul, așa o fi?Interacționează cu medicația neuroleptica sau e medicul dezinteresat ?De fapt dezinteresat este că cum calci in cabinet cum de-abia așteaptă să îți facă rețetă și să pleci de acolo Și câteodată nici nu te întreabă ce faci.Asta se întâmplă în Galați la un spital de stat.Fostul doctor care l-am avut era chiar competent și își dădea interesul, tot el mi-a dat Pramistar, actualul nici nu vrea să audă să îmi de-a ceva de concentrare si atenție, nu vrea să audă nici de suplimebte care m-ar putea ajuta zice că mă agita și interacționează cu ce iau deja+rispolept Consta, Prozac, quetiapina) însă fostul doctor mi-a dat și piracetam și pramistar(dar a trebuit să îl schimb din motive obiective), am dat peste asta care nu vrea să audă de pramistar, de piracetam și eu stau și sufăr enorm cu concentrarea și atenția..sunt că creierul e afectat, nu mai am puterea aia mentală că și când eram elev acum câțiva ani..jalnic cu doctorii din Romania și cu sistemul sanitar.Vor doar să își ia leafa care e foarte mare și să scape de tine mai repede de cum intră în cabinet că deh mai se duce la vreo 3 clinici private și n-are timp..E dezamăgitor și trist totul și nu am bani să mă duc la privat.
2 comentarii
0
16-09-2019, ora 08:38
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Încearcă să schimbi medicul, dacă ești nemulțumit. Important e ca medicul să și comunice cu tine, pentru că și atunci când tratamentul e corect, când îți explică ce ai de făcut sau de ce a ales un tratament și nu altul ai o altă stare de spirit.
0
29-09-2019, ora 12:32
Psihologie, București
Ai reușit să schimbi medicul? E foarte important să ai o comunicare bună cu medicul, să ai încredere în el, pentru că și efectul medicației e mai bun când ai încredere că ți s-a dat exact ce ai nevoie.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.