Nevoia de a cunoaște oamenii noi

18-11-2021
Aly100
Nu este medic/terapeut
Aly100
Bună ziua grup simt nevoia de a îmi prietenii, am varsta de 28 ani locuiesc în București, cine vrea sa vb sa îmi dea add, mai simt nevoia sa am o prietena cu probleme asemănătoare cum ar fi depresie, anxietate, schizofrenie, tulburare bipolara etc, o zi buna va doresc tuturor
5 comentarii
0
19-11-2021, ora 21:24
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Pai vi aici, postezi, zici ca vrei sa discuti si nu mai intri cu saptamanile apoi, nu esti activ deloc pe forum. Sa iti dea add la ce ?! Ai lasat FB-ul aici sau altceva ?!

Iar daca-ti da cineva add pe fb, nu raspunzi cu saptamanile.
1
22-11-2021, ora 19:04
NicoleAndreea
Nu este medic/terapeut
NicoleAndreea
buna ziua! eu am suferit un episod psihotic acut, acum un an...in urma acestuia am ramas cu stari de tristete, anxietate...nu am chef de nimic, nici de mine sa ma ingrijesc cum o faceam inainte... acum o fac fortat si nu ca mi-ar face placere, ci pentru ca trebuie... sunt dornica si eu sa discut cu persoane care au trecut prin asa ceva, pentru ca ma inteleg cel mai bine
1
22-11-2021, ora 21:12
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Pai si eu sunt cam ca tine NicoleAndreea, am o depresie netratabila care m-a spart, am si anxietate, nu prea mai am bucurie din mai nimic, nu prea mai am chef de nimic decat la minim, tonus jos, ma spal ca trebuie dar abia o fac odata pe saptamana, nu mai vreau nici sa traiesc de fapt.
Sa am servici nici atat, pai daca eu nu am motivatie sa fac ce-mi placea inainte, sa am sa ma duc la munca ? Ar fi culmea.
Daca fac ceva cand nu am chef de acel ceva, ma irita, plictiseste, enerveaza, mi-a furat viata cam total.
1
23-11-2021, ora 19:39
NicoleAndreea
Nu este medic/terapeut
NicoleAndreea
da, nu stiu ce sa zic...e cam greu de suportat...eu sper ca imi vor trece starile acestea si imi voi reveni...nu pot decat sa sper...
0
24-11-2021, ora 22:33
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Pai sa speri pe ceva real, nu asa aiurea, ca sa fie bine trebuie sa ai un tratament adecvat, altfel nu trece daca e instalata de mult problema, ci invers, se poate agrava sau croniciza.
Daca a aparut de curand, da, s-ar putea sa treaca.
Trebuie sa iei un trat bun ptr depresia ce o ai.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.