Nu mă pot opri din plans

03-06-2019
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
Am fost dependent și stăteam 14 ore la PC, aproape că îmi făceam și nevoile pe mine!
Nu mai credeam că există salvare iar sinuciderea părea singura soluție!
Când am început liceul m-am ambiționat și am avut rezultate extraordinare la școală!
Primul examen la biologie am luat nota 8.60, cea mai buna nota dintre toate clasele de a 9a!
Înțelegeam logica cel mai bine din clasa și eram plin de speranță până când am fost iceout sa am crize de plâns fara niciun motiv!
Sa instalat paranoia și m inceput sa aud voci!
La spital mai sedat timp de 3 săptămâni și din cauza sedativelor mai exact diazepam am pierdut 2 ani de liceu apoi mi-am pierdut interesul data de tot cea ce îmi plăcea inclusiv biologia!
In capul meu eram urmărit de persoane care îmi vrouiau raul și mă gândeam să mă automutilez la școală de frică colegilor și a altor persoane!
Am luat 6.20 la bac la biologie fapt care mă băgat adânc în depresie!
Mama tipa la mine și vrea să termin o școală unde nu am vrut să intru!
Face crize și îmi era teamă că o să îmi facă rău sau o să mă bată!
Nu mă pot oprii din plâns pentru tu că am luat o supradoza care îmi poate distruge ficatul și inima și nu înțeleg de ce am făcut-o și nu mă iteleg de ce o fac zilnic!
Vă rog mult sa nu îmi recomandați psihoterapeuți, duhovnici pentru că nu mă ajuta niciuna!
Vă mulțumesc dacă citiți acest topic și îmi dați un sfat sau o metoda de rezolvare!
1 comentarii
0
07-06-2019, ora 09:54
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Nu spui dacă urmezi un tratament psihiatric. Ce diagnostic ți-au pus la internare? Dacă mergi la un psihiatru discută cu el despre tot ce ți se întâmplă.
Dacă nu ai un psihiatru, mergi de urgență pentru o evaluare și tratament psihiatric
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul