Pareri despre clinica Prestige Dental Care din Bucuresti

09-12-2015
Just passing by
Nu este medic/terapeut
Just passing by
Buna ziua!

Fiica mea urmeaza sa isi scoata o masea de minte care nu a erupt. Am programat-o pentru extractie saptamana viitoare, la clinica Prestige Dental Care.

Pentru ca am citit tot felul de povesti de groaza despre extractia molarilor de minte inclusi, am cautat opinii despre medicii de la aceasta clinica cu Google dar nu am gasit nimic. Mie mi-a placut medicul cu care am discutat, insa alte pareri ar fi mai mult decat binevenite.

Multumesc frumos!
3 comentarii
0
09-12-2015, ora 12:12
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Trebuie scoasa o asemenea masea ? Vad ca nu va lasati deloc, va place riscul inutil ! :)
0
10-12-2015, ora 21:10
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Din pacate, "google-ul" nu stie tot si informatia gasita trebuie bine filtrata. Extractia maselelor de minte este o interventie mai dificila si trebuie realizata de un medic chirurg (ch oro-maxilo-faciala sau dento-alveolara ). Daca medicul cu care ati discutat are aceasta specializare, lucrurile ar trebui sa fie in regula. Binenteles, mai sunt si alti factori care conteaza.
0
11-12-2015, ora 13:34
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
O adevarata cezariana dentara de extragere a 'fatului' nenascut !

:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  •