Senzatie de ceva in gat, secretii nazale galben-verzui, lipsa miros si inflamarea ganglionilor

09-10-2018
Ral24
Nu este medic/terapeut
Ral24
Buna ziua.
Pentru domnul dr Flueraru,
In urma cu an am avut o interventie chirurgicală, deviatie de spet, cornete hipertrofice si sinuzita. Dupa intervenție am rămas cu o senzatie de ceva in gat, iar de cateva luni, secretii nazale galben-verzui, care ajung si in gat, lipsa miros si inflamarea ganglionilor din spatele urechilor( uneori durerosi).
Am fost la mai multi orl-isti, am luat antibotic de 2 ori, sinupret, sinulan, sinosun, apa de mare si nimic, am secretii la fel si stare generala proasta.
Am facut si analize si mi-a iesit PCR mărită.
Sunt disperată. Ajutati-ma, va rog!
12 comentarii
1
09-10-2018, ora 11:11
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
radiografia SAF sau CT la sinusuri( de vazut ce este in sinusuri)
consult gastrologie (de vazut daca este refluxul gastro-esofagain care irita gatul in somn)
consult stomatolog..de exclus infectii dentare sus sub sinus
0
09-10-2018, ora 12:11
Ral24
Nu este medic/terapeut
Ral24
Vă mulțumesc, domnule doctor.
Am facut un CT anul trecut inainte de operatie, e ok sa fac CT sau mai bine radiografie, din punct de vedere al radiatiilor?
Eu locuiesc în Bacău, aș vrea sa vin la dumneavoastră la o consultație în Pascani.
0
09-10-2018, ora 13:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cu radiatia intreaba la radiologie..ei o sa.ti calculeze
la Pascani se poate veni... oricând
vorbim al telefon
0
17-10-2018, ora 02:45
Cultul
Nu este medic/terapeut
Cultul
Domnule Doctor am nevoie de ajutor va rog din suflet și din inima.. Sunt plecat în alta tara. Acum 2 luni m_am operat de deviație de setp și nu am mai putut ajunge la control. După operație mi_a apărut în nară dreapta o gama precum un os.. Ce trebui sa fac. Nară dreapta puteam sa respir cu ea înainte de operație nu avea probleme acum nu pot respira cu ea.. Va mulțumesc de ajutor. Mulțumesc din suflet
0
17-10-2018, ora 11:11
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Nimic nu poți face. Decât un sprey rinopanteina și consult la orl
0
17-10-2018, ora 14:47
Cultul
Nu este medic/terapeut
Cultul
Dar Dumneavoastră vii se pare normal ca eu când m-am trezit după operație am avut umflatura asta... Îmi este frica nici nu știu ce sa fac
0
18-10-2018, ora 12:44
Ral24
Nu este medic/terapeut
Ral24
Buna ziua, domnule doctor.
Revin cu rezultatul radiografiei saf : opacifierea sinusurilor maxilare, deviatie dreapta sept nazal, opacifierea celulelor etmoidale.
Adica pe românește, m-am operat degeaba anul trecut.
Ce-mi recomandați? O alta intervenție chirurgicală?
0
21-10-2018, ora 02:33
Cultul
Nu este medic/terapeut
Cultul
Domnule Doctor dacă aveți un pic de timp și pentru problema mea, am apăsat de acea umflatura și se duce în nară dreapta. Este exact umflatura la zgarciul nasului. Este normal după o operație sa se întâmple asta. Am avut o operație complicata, curgea mult sânge și am stat 3 ore pe masa de operatie
0
21-10-2018, ora 13:29
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pt RAL 24
Opacifierea este rezultatul operatiei. ramane ccatrice acolo.
asa ca dor un medic ORL care vede si radiografia si nasul.. o sa spuna ce ai de facut

Pt. Cultul
cred ca este o bucata de cartilaj.. lasat acolo la operatie..si el misca la apasare
nimic grav. si nu se poate nimic face
dar mia bine mergi la ORL sa vada ce este acolo
0
21-10-2018, ora 14:42
Cultul
Nu este medic/terapeut
Cultul
Ma scuzați promit ca este ultima Întrebare De ce nu pot respira bine pe nara cu acea valma?
0
21-10-2018, ora 16:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate nu a reusit operatia ????
te intorci la un ORL si vezi ce e acolo
0
31-10-2018, ora 09:14
Ral24
Nu este medic/terapeut
Ral24
Buna ziua, domnule doctor, sunt pacienta de la Bacau.
Iau meditația prescrisa de dumneavoastră, dar de 2-3 zile, îndeosebi dimineata, îmi ies din nas secretii foarte urâte, de culoare galbene-verzi, vâscoase, elastice, si in cantitate destul de mare, iar dupa ce folosesc Colargol, la suflarea nasului sunt prezente si firicele de sânge.
Nu inteleg de unde atâtea secretii...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.