Probleme grave, analiaze bune, ajutor

07-02-2019
Lbc
Nu este medic/terapeut
Lbc
Buna. Am 33 ani si o problema grava de sanatate. Dar sa incep cu inceputul.
Cand acum 3 ani, fumam iarba si ocazional mai luam cate o pastila..., lucru pe care nu dau vina neaparat, dar poate are o legatura.
Dupa cam un an, nu mai ma relaxam cand fumam si imi dadea o stare aiurea in psihic si o presiune in partea stanga, deasupra urechii. Datorita acestui fapt m.am lasat.
Dupa un timp, acea presiune sa ii zic asa, care apare mai mult cand ma stresam in jobul meu( programator pc/ electronist) a inceput sa persiste.
Am facut toate anazilele, inclusiv RMN l, care au iesit ok.

Problema cea mai mare e ca de la un timp nu ma pot concentra deloc fara sa ametesc ( parca sunt in alta lume, plutesc) iar in partea stanga a capului simt o usoara amorteala.
Cateodata am o stare de greata dimineata, iar vederea in special cea periferica dupa ce incerc sa ma concentrez e ca si cum m.as uita prin palele unui ventilator.
Cu pshihicul nu e tocmai ok, ma simt ciudat , am spasme somn si simt o agitatie cand inchid ochii.
Nu mai pot folosi pc ul sau telefonul pt ca ametesc rau si simt acea presiune, de facut chestii intense care necesita gandite nici nu vb. Ajutati.ma cu un sfat va rog. Va multumesc
1 comentarii
0
21-03-2019, ora 10:40
mark2011
Nu este medic/terapeut
mark2011
Ai fost la ORL ? Verifica si coloana pentru ca problema poate sa provina si de acolo.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.