Rog ajutați-ma - tratament pentru anxietate, da semne de dementa

11-04-2019
enaru
Nu este medic/terapeut
enaru
Soția mea, 64 ani are tratament pentru anxietate triticala 150mg 1/3 si anxiar 1 mg una buc seara, iar dimineața un serodeps, de peste cinci luni, nu este nici o schimbare in bine, dimpotrivă de câteva zile da semne de dementa destul de grave.
3 comentarii
0
11-04-2019, ora 19:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie tinut legatura lunar cu medicul psihiatru si spuse aceste lucruri. Ii schimba tratamentul daca nu se simte bine cu el sau daca mai apar alte simptome.
0
11-04-2019, ora 20:07
enaru
Nu este medic/terapeut
enaru
Când i am spus ca are semne evidente de dementa mi a recomandat sa merg la spital la neurologie
0
12-04-2019, ora 08:35
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Reevaluare psihiatrica și psihologică și ar fi de ajutor un CT cranian pentru a pune dg de dementa.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.