S-a inceput sa se lucreze la o injecție pt schizofrenie facuta o dată pe an sau la 3 ani

30-01-2023
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Asa am auzit.Stie cineva cum s-ar numi sau mai multe informații despre injecțiile in curs de dezvoltare?
M-am saturat să mă întep la 2 săpt.plus că de asta cu Rispolept Consta am inceput sa am nervi.Parca mai bune erau soluțiile cu Rispolept dar doctorii zic că sunt mai bune injecțiile.Acum care e adevărul?
Ar fi mișto o injecție odată la 1 an sau la 3 ani dar cred că va trece multa apa pe Dunăre până va apărea în România așa ceva și va trebui sa ținem cont și de posibilele reacții adverse care ar putea da apară dar o injecție o data la 1 an sau 3 și cu reacții adverse minore ar fi o inovație ptr știință
2 comentarii
2
31-01-2023, ora 00:09
360
Nu este medic/terapeut
360
daca ar aparea asa ceva, as fi atent la modul de actiune. daca stai sa te gandesti, o injectie normala pe care o facem la 2 saptamni presupune injectarea unei concentratii mari dintr-o singura injectie. la o injectie facuta la 1 an, ar insemna sa introduci in corp o concentratie si mai mare dintr-un foc, o concentratie care sa acopere si sa inlocuiasca o pastila pe care ai lua-o in mod normal zilnic.

e ca si cum, in loc sa te electrocutezi cu 1V zilnic, te electrocutezi o singura data cu 356V, socand astfel corpul si riscand sa te simti foarte sedat
2
01-02-2023, ora 17:45
Arnold7
Nu este medic/terapeut
Arnold7
Din cate stiu eu exista injectii in studiu, nu stiu daca se dau in alte tari, e posibil sa se dea, pe 6 luni. Pe 1 an nu am auzit, nu cred ca e posibil.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul